https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Przepis na drinka Aperol Spritz - Letni drink z Aperolem i Prosecco - Koktajl.TV

Przepis na drinka Aperol Spritz. Letni drink z Aperolem i Prosecco

Aperol Spritz to jeden z najpopularniejszych włoskich drinków. Od kilku sezonów i w kraju nad Wisłą zapanowała moda na pomarańczowego drinka z Aperolem, Prosecco i wodą gazowaną. Gdzie nie poruszałem się podczas wakacji, zawsze spotykałem stoliki zastawione kieliszkami do wina uzupełnionymi tym właśnie drinkiem. Postanowiłem przyjrzeć się temu trendowi troszkę głębiej, a swoją autorską kompozycję wzbogacić smakiem dojrzewającego w dębowych bęczkach niezbyt słodkiego Porto. 

Przepis na drinka Aperol Spritz. Letni drink z Aperolem i Prosecco

 

Najpopularniejszy drink z Aperolem.
Czym jest Aperol?

 

Aperol to wytrawny, gorzki alkohol wytwarzany na bazie skórek gorzkich pomarańczy, rabarbaru oraz ziół. Spritz nie oznacza nic innego niż "szprycowanie", czyli dopełnienie mikstury innym składnikiem. Klasyczna receptura na Aperol Spritz podawała, że każdego ze składnika dodajemy po jednej porcji (30 ml Aperolu, 30 ml prosecco, 30 ml wody gazowanej). Pomimo, że dziś przepis uległ całkowitej zmiane, a drinka podajemy zazwyczaj w kieliszku do wina, nadal ma on w sobie swój włoski charakter. Aperitivo w postaci drinka Aperol Spritz zazwyczaj podawane jest we Włoszech przed posiłkiem, w celu pobudzenia pracy żołądka. 


Aperol zawiera mieszankę ziół o właściwościach trawiennych, oraz pobudza wydzielanie śliny. Gorzki smak zawdzięcza zawartosci śladowych ilości chininy. Połączenie aperolu z Prosecco, czyni go jeszcze bardziej włoskim koktajlem. Oryginalnie uzupełniony wodą gazowaną z kilkoma plastrami pomarańczy tworzy obecnie jeden z najpopularniejszych letnich drinków orzeźwiających. 


Przepis na drinka Aperol Spritz.
 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 30 ml Aperolu
 60 ml Prosecco
 20 ml woda gazowana
 pomarańcza
 
 Do kieliszka wrzuć 3-4 połówki pokrojenej w plastry pomarańczy.
 Dodaj lód. 
 Wlej Aperol,  Prosecco  i uzupełnij wodą gazowaną. 
 Zamieszaj. 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Sprawdź też wideo przepis na drink Aperol Spritz.

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27