https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Drinki z Amaro di Angostura - Z czym pić ziołowy likier Amaro - Koktajl.TV

Drinki z Amaro di Angostura. Z czym pić ziołowy likier Amaro.

Jeżeli szukasz przepisu na drinka z Amaro di Angostura to musisz sprawdzić mój poradnik, w którym pokażę Ci jak i z czym pić ziołowy likier Amaro, oraz zaprezentuję naprawdę smaczne drinki, które z moją pomocą odtworzysz w domu. 

Drinki z Amaro di Angostura.  Z czym pić ziołowy likier Amaro.

 

 Amaro di Angostura to stosunkowo młody produkt, który hitem wdziera się na rynki gastronomiczne świata od zaledwie kilku lat. Likier ziołowy o mocy 35% został stworzony na bazie klasycznej angostury bitters, której receptura już za chwilę będzie świętować 200 lat istnienia. Amaro di Angostura już na samym starcie zyskało zastrzyk rozpoznawalności klasyka gatunku bittersów, jaką jest właśnie Angostura Bitters. O ile sam produkt na polskim rynku nie jest jeszcze znany wśród szerokiej rzeszy konsumentów, to wśród społeczności barmańskiej zyskał sympatię od samego momentu premiery.  Powiedzieć, że Amaro di Angostura to korzenny, ziołowy likier to nie powiedzieć nic. Ale więcej o tym produkcie napiszę w kolejnym artykule. Dziś skupmy się na tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, z czym i jak pić Amaro di Angostura i jakie z tym likierem możemy przygotować drinki. Zapraszam.

 

 

amaro-di-angostura-drink

 

Amaro z Tonikiem – klasyka.
 

To że likiery ziołowe świetnie łączą się z klasycznym tonikiem wiemy już od dawna, co nie zmienia faktu, że do połączenia Amaro di Angostura z tonikiem podchodziłem dość sceptycznie. Czasem warto zaufać podpowiedziom mądrzejszych i otworzyć się na nowe. To połączenie zasugerował mi Marek Posłuszny – ambasador marki House of Angostura podczas gościnnej wizyty w jednym z odcinków – link do odcinka tutaj  à Co to jest Amaro di Angostura?

 

Składniki:

50 ml Amaro di Angostura

Tonik

Plaster pomarańczy

 

Sposób przygotowania:

Do wysokiej szklanki wypełnionej lodem dodaj likier ziołowy Amaro di Angostura i wrzuć plaster pomarańczy. Całość uzupełnij tonikiem i zamieszaj. Smacznego!

 

Cóż mogę powiedzieć o tym połączeniu. Klasyczny gin z tonikiem od dziś dla mnie przestaje istnieć. Totalny, zaskakujący sztos. Korzenny, wytrawny, idealny na zimowe spotkanie przy ognisku. Chyba bardziej namawiać Was już nie muszę ;)

 

 

amaro-drink

 

Amaro Old Fashioned
 

Ci z Was którzy śledzą moje poczynania na kanale Youtube – Koktajl.tv wiedzą, że Old Fashioned jest moim ulubionym koktajlem. Klasyka, prostota, harmonia i smak, to cechy, które w kilku słowach charakteryzują ten wyśmienity koktajl. Tym razem przygotuję dla Was, ale nie ukrywam że też dla mnie :P, wariację na klasyku, używając ziołowego likieru Amaro di Angostura. Zaciekawieni? Uwierzcie mi, że ja bardziej.

Składniki:

40 ml starzonego rumu

30 ml Amaro di Angostura

10 ml syropu cukrowego z cukru trzcinowego

 

Sposób przygotowania:

Do dużego słoika z lodem lub szklanicy barmańskiej dodaj wszystkie składniki i mieszaj łyżką przez 30 sekund. Przelej do niskiej szklanki wypełnionej świeżym lodem. Do dekoracji użyj skórki z pomarańczy lub suszonej pomarańczy.

 

Po raz kolejny miałem nosa do połączeń ziołowych likierów z ciemnym rumem. W tym wydaniu świetną robotę odegrał starzony rum jakiego użyłem czyli Angostura 5.

Amaro Old Fashioned jest świetnym koktajlem dla tych wszystkich którzy kochają wyzwania smakowe i są otwarci na nowe. Jeżeli lubisz mocne, klasyczne drinki to ten przepis jest właśnie dla Ciebie.

 

drink-z-amaro

 

Kawa na ławę – deserowy drink z Amaro di Angostura.
 

W dwóch poprzednich przepisach z ziołowym likierem od House of Angostura znajdziemy mega proste połączenie z tonikiem i pomarańczą i wytrawny twist na klasyku jakim jest Old Fashioned. W ostatnim przepisie przygotujemy deserowy, lekko pobudzający drink z dodatkiem kawy i bitej śmietany, która delikatnie zbalansuje naszego drinka.

 

Składniki:

50 ml Amaro Di Angostura

30 ml kawy

15 ml syropu cukrowego

Bita śmietana

 

Sposób przygotowania:

 

Do shakera lub słoika wypełnionego lodem dodaj Amaro di Angostura, kawę oraz syrop cukrowy. Całość energicznie wstrząśnij i przelej do schłodzonego kieliszka koktajlowego odcedzając lód. Na wierzch dodaj bitą śmietaną. Smacznego.

 

O ile Amaro di Angostura jest równie niezbadanym produktem alkoholowym niczym lasy równikowe, to dzięki mojej pomocy dostaliście wędkę w postaci trzech naprawdę smacznych i prostych drinków z tym ziołowym likierem. Bawcie się alkoholem, twórzcie nowe przepisy i zmieniajcie razem ze mną kulturę picia alkoholu w naszym kraju.

Więcej przepisów i inspiracji znajdziecie na moim kanale Youtube -> Koktajl.tv

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27