Early riser - drink z wódką i selerem

Warzywa w drinkach? Sprawdź najnowszy przepis na drinka na kaca z wódką, grejpfrutem i selerem naciowym. Drink z selerem nie tylko orzeźwia, ale także poprawi nastrój po wczorajszej nieprzespanej nocy.

Early riser - drink z wódką i selerem

Drinki z warzywami. 

 

Cześć, czy zastanawialiście się kiedyś, jak korzystać z warzyw tworząc koktajle? Jeśli nie, lub nie byliście do tego przekonani i podchodziliście ze zbyt dużą rezerwą do tego tematu, spieszę dziś z pomocą i rozwieję wszelkie wątpliwości. Zakładajac, że nie wszystkie warzywa się do tego nadają, a jednym z tych, które się nadaje, jest seler naciowy to dziś na nim głównie się skupimy.

Seler naciowy w smaku jest on mniej gorzki od zwykłego oraz bardziej soczysty, co idealnie nadaje się do tworzenia z nim smacznych drinków z warzywami. Taka mieszanka będzie charakteryzowała się niespotykanym smakiem oraz świeżością. Polecam takie eksperymentowanie, a także śledzenie mojego bloga, ponieważ niedługo pojawi się więcej przepisów na drinki z warzywami w roli głownej.

 

drink-z-wodki-i-selera

 

Seler naciowy połączymy z wysoko gatunkową wódką, sokiem grejpfrutowym oraz nutką pikantności, ja w swojej propozycji użyłem tabasko. Dosłownie dwie krople nadadzą charakteru naszemu koktajlowi oraz idealnie wkomponują się w resztę składników.

 

Składniki potrzebne do drinka:

 

40 ml wódki np. Uluvka

40 ml soku z grejpfruta

Łodyga selera naciowego

20 ml soku z limonki

20 ml syropu cukrowego

2 krople tabasko

 

drink-z-selerem

 

Jak zrobić drinka z selerem naciowym:

 

Do szklanki typu Collins dodajemy kruszony lód. Do shakera dajemy jedną łodygę selera naciowego i zalewamy go wódką, sokiem z limonki, syropem cukrowym i tabasco. Używając muddlera zgniatamy seler aby wypuścił soki oraz uwolnił aromat. Wstrząsamy całość kilkanaście sekund i następnie przez sitko barmańskie przelewamy do szklanki zawartość shakera, dekorujemy koktajl wkładając do szklanki jedną łodygę selera naciowego, na zdrowie.

 

Taki przepis na drink z selerem to świetny sposób na kaca w postaci bomby witaminowej znajdującej się w skłądnikach dodanych do drinka. Smak jest naprawdę ciekawy, więc polecam Wam spróbować ten przepis. Smacznego! 

 

drink-na-kaca

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje