https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Przepis na kordiał mandarynkowy - Syrop z mandarynek - Koktajl.TV

Przepis na kordiał mandarynkowy. Syrop z mandarynki do drinków i lemoniady.

Mandarynki to jeden z tych owoców który najbardziej kojarzy nam się ze świętami Bożego Narodzenia. Ale co zrobić z ich nadmiarem? Dzisiaj przychodzę Wam z pomocą i zaproponuję kordiał mandarynkowy, czyli słodko-kwaśny syrop idealny do drinków czy mandarynkowej lemoniady! Uwierzcie mi na słowo, że jest pyszny! Zapraszam.

Przepis na kordiał mandarynkowy. Syrop z mandarynki do drinków i lemoniady.

 

Do czego zużyć mandarynki.
Pomysł na aromatyczny syrop z mandarynek.

 

Mandarynki to jedne z tych owoców, które na święta kupuje się na kilogramy. Chyba to już nasza taka tradycja, że spotkać je możemy na sklepowych półkach najczęściej na przełomie grudnia-stycznia, ciężko ich wypatrując w innym terminie. Pomimo, że wielu z Was nienawidzi jak ja obierać tych twardych, z przyległą skórką mandarynek to dziś zaproponuję Wam sposób w jaki możecie wykorzystać pozostałe po świętach mandarynki i wykorzystać je np. w Sylwestra do drinków czy lemoniady. Kordiał mandarynkowy będzie idealnym pomysłem! 

ps.  Jeżeli pozostałe po świętach  mandarynki są twarde i ciężko je obrać warto na noc postawić je bliżej kaloryfera, przez co po 24 godzinach, skórka będzie o wiele przyjemniejsza w obieraniu. 

 

 

Syrop mandarynkowy domowej roboty.

 

Kordiał mandarynkowy to nic innego jak intensywnyw  smaku i zapachu słodko-kwaśny syrop, który może stanowić idealną bazę do drinków, herbaty czy słodkiej owocowej lemoniady dla dzieci. Intensywna w kolorze, smaku i aromacie mandarynka w połączeniu z limonką, cukrem i wodą sprawi, że ten smak pokochacie od razu! We wspólnym odcinku z Bartkiem z kanału Bartek bez przepisu przygotowaliśmy taki kordiał, którego użyłem do wódki sour z syropem mandarynkowym, co naprawdę spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony najmłodszego uczestnika finału Master Chefa. 

 

Przepis na kordiał z mandarynek.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 6 mandarynek
 2 limonki
 200 gram cukru
 100 ml wody
 Do rondelka dodaję 6 mandarynek i wciskam sok z 2 limonek.
 Całość ugniatam i dodaję wodę.
 Na wolnym ogniu podgrzewam i redukuję płyn do 1/3 objętości.
 Dodaję cukier i mieszam.
 Przez sitko przecedzam kordiał do butelki.
 Przechowywany w lodówce można spożytkować przez około 3 tygodnie. 
 Dodając 20 ml wódki przedłuzysz jego datę ważności do 2 miesięcy.

Kordiał z mandarynek jest idealną bazą do przygotowania drinków czy lemoniad. Wystarczy dodać do szklanki z lodem odrobinę tego pysznego słodko-kwaśnego syropu i uzupełnić wodą gazowaną. Wasze dzieci pokochają to połączenie! 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Pomysły na to co można zrobić z kordiałem z mandarynek znajdziecie w dodatkowych materiałach poniżej.


Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27