Gin z cytrynowym tonikiem smakowym

Gin z tonikiem to jeden z moich ulubionych drinków, których przygotowanie trwa dosłownie chwilę. Sprawdź przepis na gin z tonikiem o smaku cytryny i odkryj ten klasyczny przepis na nowo. 

Gin z cytrynowym tonikiem smakowym

Dwa oblicza ginu.

 

O ile miłośników pijania samego ginu można ze świecą szukać, o tyle koktajle z ginem to jedne z najpopularniejszych koktajli na świecie. Poczawszy od Negroni, na Tom-ie Collinsie kończąc. Tym razem odświeżę klasyka, którego przedstawiam raczej nie trzeba bo mowa oczywiście o prostym, a za to jakże uwielbianym gin & tonic. Gin z tonikiem w połączeniu z plasterkami odświeżającego cytrusa w postaci cytryny to klasyk zamawiany od najeksluzywniejszych koktajl barów, poprzez bary dyskotekowe, na weselnych drink barach kończąc. 

 

Kiedy w ręcę wpadł mi nowy smak toniku Franklin & Sons Sicilian Lemon Tonic nie mogłem się oprzeć i musiałem sprawdzić jak smakowy tonik wpłynie na tego popularnego klasycznego drinka. I powiem Wam szczerze, że zaskoczyłem się totalnie..

 

portobello-gin

drink-z-ginem

 

Przepis na gin z tonikiem cytrynowym.

 

1.Do przygotowania drink wybieramy wysoką szklankę do której dodajemy dużą ilość dobrze zmrożonego lodu.

2. Do środka dodajemy 40 ml ginu (w tym przypadku to Portobello Road). 

3. Całość uzupełniamy smakowym tonikiem cytrynowym.

4. Do dekoracji można dodać gałązkę aromatycznego rozmarynu. 

 

gin-z-tonikiem-przepis

drink-z-tonikiem

 

Tak przygotowany drink z ginem i tonikiem od Franklin & Sons uratuje Wam życie podczas organizowanej domówki. Zamiast spędzać masę czasu na przygotowywanie drinków, które nie zawsze trafią w gusta Waszych gości to możecie być pewni że ten gin & tonic pokochają Wszyscy. Idealnie, odświeżający i orzeźwiający drink nie tylko na lato. Dzięki jego prostocie wykonania, przygotujecie go w domu, na pikniku, lub w najbardziej spartańskich warunkach. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami! 

 

gin-z-tonikiem-smakowym

drinki-z-ginem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje