https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Whisky Ginger Fizz - orzeźwiające połączenie whisky z imbirem - najlepszy drink - Koktajl.TV

Whisky Ginger Fizz - orzeźwiające połączenie whisky z imbirem.

Jeżeli należysz do grupy osób, która lubi drinki w których nie wyczuwalny jest alkohol, to ta orzeźwiająca propozycja z imbirem jest właśnie dla Ciebie. Lekki, orzeźwiający drink z whisky, idealnie zbalansowany pomiędzy mocą alkoholu a smakiem, który na pewno Was zaskoczy. 

Whisky Ginger Fizz - orzeźwiające połączenie whisky z imbirem.

 

Whisky z wodą gazowaną.

 

Są tu na pewno tacy, którzy za wszelką cenę będą próbowali wpierać Wam, że jedyną i słuszną metodą picia whisky jest czysta, ewentualnie z dodatkiem kilku kropli wody. Sam dobrze pamiętam, że zanim dorosłem do tego aby degustować whisky bez dodatków, na samą myśl o tym jakże szlachetnym alkoholu wykręcało mi buzię na cztery strony świata. Dlatego będę zapierał się jak wół, że whisky powinniście pić tak jak lubicie. Przecież to ma sprawiać Wam przyjemność. Więc nie warto pić zgodnie z etykietą, bo tak wymagają snobistyczni panowie, popijający single malty saute przy kominku. Pij tak jak lubisz! 

Jeżeli lubisz pić whisky z colą, sokiem jabłkowym, spritem to z naszej strony nie usłyszysz, że to jest złe. Pij tak, aby Tobie miało to smakować, przy okazji promując kulturę picia koktajli w naszym kraju. Dziś jednak nie będzie to coca cola ani sprite. Zaproponuję Wam bardzo proste, smaczne połączenie, któego przygotowanie wcale nie zajmie więcej czasu niż wciśniecie limonki i zalanie colą bursztynowego trunku w szklance. 

Whisky ginger fizz to nic innego jak orzeźwiający drink na bazie whisky, ja do swojego przepisu uzyłem Chivas Extra, soku z cytryny, który odpowiedno zbalansuje słodycz syropu imbirowego. Całość uzupełniamy wodą gazowaną. Podajemy z dużą ilością lodu. Dokładny przepis i proporcje znajdziecie poniżej.whisky-drink-z-lemoniada

 

Przepis i proporcje na drink z whisky.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 40 ml whisky 
 20 ml soku z cytryny
 15 ml syropu imbirowego
 woda gazowana
 świeża mięta 
 Do shakera wypełnionego lodem wlej whisky, sok z cytryny oraz syrop imbirowy.
 Energicznie wstrząśnij.
 Przelej do szklanki uzupełnionej lodem.
 Dopełnij wodą gazowaną.
 Dekoracja z plasterka imbiru i wody gazowanej.

 

Jest to bardzo proste imprezowe połączenie. Idealny drink z whisky na lato, ale nie tylko. Moja rada! Przygotuj więcej syropu imbirowego, bo wszyscy Twoi znajomi pokochają ten smak. Jak raz spróbujesz Whisky Ginger Fizz to już nigdy nie sięgniesz po połączenie z colą lub spritem. Przepis na syrop imbirowy znajdziesz w materiałach dodatkowych pod spodem.


koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27