https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Negroni drink - przepis i historia włoskiego drinka - Koktajl.TV

NEGRONI - przepis na drinka.

Sprawdź przepis na jednego z najpopularnijszych drinków na świecie jakim jest Negroni. Połączenie ginu, campari i słodkiego wermutu. Klasyka, której nie trzeba przedstawiać. 

NEGRONI - przepis na drinka.

Negroni - historia.

Florencja, Włochy. Rok 1919. Przenosząc się do tamtego okresu, mielibyśmy okazję poznać błyskotliwego hrabiego  -  Camillo Negroniego. Całe Włochy delektowały się wówczas, smakiem popijanego w każdym barze, jakże Włoskiego – Americano, koktajlu o włoskiej duszy, stworzonego na bazie Campari – likieru z gorzkich skórek pomarańczowych, słodkiego wermutu uzupłenionego wodą gazowaną.  Czy ktoś przypuszczał, że dzięki upodobaniu Camilla Negroniego do mocnych trunów, powstanie koktajl, którego nazwę oraz skład zna ponad 90 % Włochów, a dla barmanów stanowić będzie, swoisty święty gral klasycznych koktajli ? 

 

 

negroni-drink-z-campari

 

 


Camillo Negroni.  Hrabia.  Obieżyświat. Człowiek nie stroniący od hazardu oraz mocnych trunków. To dzięki temu, że przemieżając świat od Amerykańskich prerii, poprzez angielskie kasyna, spotkał na swojej drodze aromatyczny i mocny alkohol jakim był Gin, do dziś możemy się zachwycać jakże prostym a zaskakujacym koktajlem jakim jest Negroni.

Odwiedzając swoją ulubioną restarację Caffe Casoni, barman a zarazem jego przyjaciel Fosco Scarselli, zmodyfikował recepturę Americano (sprawdź historię i przepis) , zastępując wodę sodową – ginem.  

Dzięki tej prostej modyfikacji, koktajl trafił na podatny Włoski grunt, a nazwisko hrabiego, mialo rozbrzmiewać, podczas zamiawiania kolejnej porcji Negroni, przez następne stulecia!

 

 

negroni-przepis

 

 

Negroni - przepis - jak zrobić.

Negroni drink to bezapelacyjnie jeden z 10 najpopularniejszych koktajli na świecie. Pomimo prostocie i połęczeniu tylko trzech składników, przepis na Negroni drink można bardzo łatwo popsuć. Sprawdź nasz przepis na jednego z najlepszych aperitifowych drinków z ginem i campari na świecie. Przed Wami przepis na Negroni:

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
30 ml ginu np. Portobello Road
30 ml campari
30 ml czerownego włoskiego wermutu 
skórę pomarańczową

Do szklanicy wypełnionej lodem wlewamy wszystkie składniki.
Całość mieszamy łyżką przez około 35 sekund. 
Dzięki długiemu mieszaniu koktajl dokładnie schlodzimy, a wytrącona podczas mieszania woda lodowa dodatkowo zbalansuje smak naszego drinka.
Przelewamy do szklanki wypełnionej lodem.
Dekorujemy twistem ze skórki  pomarańczy wrzuconym do środka.

 

 

Jeżeli chcesz zobaczyć dokłądnie jak otworzyć ten przepis obejrzyj nasze wideo. Jeśli Ci się spodobało zostaw suba, aby nie przegapić kolejnych wideo przepisów.

 


Koktajl.tv - zmieniamy kulturę picia alkoholu!

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27