Smaczny grzaniec z whisky i sokiem jabłkowym - zwieńczenie spaceru!

Szukasz pomysłu na grzańca z whisky? Sprawdź rogrzewający przepis na grzaną whisky z sokiem jabłkowym i przyprawami. Super pomysł na zwieńczenie zimowego spaceru!

Smaczny grzaniec z whisky i sokiem jabłkowym - zwieńczenie spaceru!


Zima, zima, zima ...

 

Uwielbiam zimę nie za to, że jest zwieńczeniem zazwyczaj depresyjnej jesieni, ale za to, że ma w sobie coś magicznego. Nie wiem czy to śnieg sprawia, że poimimo kilkustopniowego mrozu za oknem, mam ochotę codziennie wskakiwać w ciepłą kurtkę, szalik i rękawiczki i spacerować po lesie do momentu, kiedy poczuję mrowienie w palcach. To oznaka tego, że czas wracać do domu i ogrzać porzadnie przemarźnięte kości. Jednym z moich ulubionych sposobów na rozgrzanie jest przygotowanie grzańca z przyprawami korzennymi i alkoholem. Lekki dodatek alkoholu sprawi, że nasze ciało dużo szybciej poczuje uczucie rogrzania i odpreżenia.

 

Dzisiejsza moja propozycja, czyli grzaniec z whisky, sokiem jabłkowym, syropem z malin i korzennymi przyprawami przypadnie do gustu nie tylko sympatykom whisky, ale też osobom, które po whisky po prostu nie sięgają. Idealnym momentem do tego aby przekonać się, że drinki z whisky mogą świetnie smakować, i nie czuć w nich wręcz odrzucającego dla wielu z Was aromatu i smaku "wódki na myszach", jest premiera odświeżonej whisky od J.A Baczewski - zobacz informacje o premierze.

 

Premiera idealna na zimowe wieczory.

 

Nowa whisky J.A Baczewski została odmieniona wydaje mi się w 180 stopniach. Smak w porównaniu do poprzedniczki jest o wiele łagodniejszy, ale co najbardziej mnie ujeło to kształt butelki i etykieta, która w tym przypadku wygląda naprawdę "PRO". Dlatego dzisiejszy przepis na grzańca z whisky i sokiem jabłkowym przygotujemy na bazie świeżo wprowadzonej do sprzedaży nowej wersji whisky od J.A Baczewski. 

 

przepis-na-grzana-whisky

 

Przepis na grzańca
z whisky, jabłkami i syropem malinowym.

 

Składniki:

50 ml whisky

100 ml soku jabłkowego 

10 ml syropu malinowego

szczypta cynamonu, łyżka miodu, 

 

Sposób przygotowania:

Do rondelka dodaj sok jabłkowy i przyprawy. Pogrzej.

Do szklanki z uchem dodaj whisky i miód. 

Zalej gorącym sokiem z przyprawami.

Zamieszaj i dodaj syrop malinowy. 

Gwiazdka anyżu do dekoracji.

 

 
Dołącz do nas na Youtube i nie przegap najnowszych przepisów i konkursów:

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem  

Tak przygotowany grzaniec z whisky, sokiem jabłkowym i syropem malinowym to nie tylko świetna opcja na szybkie rozgrzanie ciała, ale także bomba witaminowa, która z pewnością pomoże przetrwać Wam nadchodzacy czas osłabienia odporności organizmu. Bawcie się proporcjami, zmieniajcie je i czestujcie takim smacznym grzańcem przyjaciół i rodzinę, zmieniając razem z nami kulturę picia alkoholu.

 

Więcej przepisów wideo i artykułów o whisky znajdziecie w dodatkowych materiałach poniżej!  

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje