Imprezowe shoty z żubrówką i cynamonem.

Jesień już dobiega końca, dlatego przygotowałem specjalnie dla Was lekko rozgrzewające shoty z żubrówką, imbirem i sokiem jabłkowym. Idealne na imprezę shoty z zubrówką z trawą z turówki wonnej. Zapraszam na przepis.

Imprezowe shoty z żubrówką i cynamonem.

 

Smaczny przepis na shoty z żubrówki.
Orzeźwiający przepis na imprezowy drink.

 

Imprezowe shoty z żubrówką i sokiem jabłkowym to bardzo proste połączenie, które wybornie smakuje i do przygotowania którego nie potrzebujesz wymyslnych składników. Bardzo lekkie, orzeźwiające shoty z lekką nutą rozgrzewającego imbiru i cytryny, idealnie nadzą się także zimą.

Ciekawym sposobem podania jest przygotowanie cynamonowej crusty na rancie kieliszków. Do tego użyjemy startego cynamonu i kawałka cytryny, którym natrzemy rant kieliszka. Przepis na syrop imbirowy znajdziecie tutaj: #SyropImbirowy. Ciekawy kolor i prostota wykonania sprawi, że od razu pokochacie te pyszne shoty z żubrówką, sokiem jabłkowym i imbirem. Ps. przygotujcie od razu więcej składników, bo Wasi znajomi je pokochają.

Jeżeli nie macie tłoczonego soku jabłkowego, możecie zastąpić go sokiem z antonówki lub zwykłym sokiem jabłkowym. Oczywiście różnica będzie odczuwalna, ale warto spróbować wykorzystać to co mamy pod ręką. 

shoty-z-zubrowka-przepis

 

Przepis na shoty z żubrówki i jabłka.

 

 Składniki na 4 porcje/kieliszki   Sposób przygotowania: 
 50 ml wódki żubrówki
 20 ml soku z cytryny
 10 ml syropu imbirowego
 50 ml soku jabłkowego tłoczonego
 cynamon
 Wszystkie składniki wlej do shakera i energicznie wstrząśnij.
 Na talerzyku rozsyp cynamon. 
 Natrzyj ranty kieliszków kawałkiem cytryny i obtocz w cynamonie.
 Przelej do kieliszków. Smacznego

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Przepis na syrop imbirowy znajdziesz w dodatkowych materiałach poniżej.

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje