Przepis na domowy syrop imbirowy.

Jesienno-zimowa aura daje już o sobie znaki w postaci pierwszych katarów i kaszlu, co można zaobserwować spacerując niespiesznie ulicą. Dlatego dzisiaj przygotowałem dla Was rozgrzewający syrop z właściwościami leczniczymi o smaku imbiru. Możecie go dodać do herbaty, piwa czy przygotowując z goroącą wodą i cytryną zamiast Gripexu!

Przepis na domowy syrop imbirowy.

 

Domowy syrop z imbiru.
Rozgrzewajacy dodatek do herbaty i drinków.

 

Jestem jedną z tych osób, która stara się unikać wizyt u lekarza za każdym razem gdy dopada mnie przeziębienie. Nie tylko za sprawą niekończących się kolejek, ale przede wszystkim wychodzę z założenia, że jesli mogę poradzić sobie sam z objawami kataru, kaszlu, czy stanu podgorączkowego, wolę unikać chemicznych leków, którymi chcą nas faszerować z byle powodu.

Idealnym lekiem na takie stany jest świeży imbir. Stąd też pomysł na przygotowanie syropu z imbiru, którego będziecie mogli używać przez nadchodzące tygodnie obfite w czychajace na wasze zdrowie bakterie. Do przygotowania syropu potrzebujemy świeży imbir, cukier i wodę, oraz najlepiej butelkę z zamknięciem do przetrzymywania syropu.

 

syrop-imbirowy-przepis

Tak przygotowany syrop idealnie nadawał się będzie do piwa, herbaty czy też jako miksura z gorącą wodą i cytryną na kaszel czy gorączkę.

Przepis na domowy syrop z imbiru.
 

 Składniki:   Sposób przygotowania :
 100 gram imbiru
 200 gram cukru
 150 ml wody
 Imbir obieramy i kroimy w małe plasterki lub kostki.
 Wrzucamy wszystko do rondelka i mieszamy co chwilę na wolnym ogniu przez 20 minut.
 Czekamy aż syrop wystygnie i przelewamy do butelki. 
 Przechowujemy w lodówce. Termin spozycia 3-4 tygodnie.

Z pozostałych części imbiru które odcedzimy z syropu możecie zrobić zdrową przekąskę - kandyzowany imbir. Przepis znajdziecie w dodatkowych materiałach pod spodem.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje