https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Jagermeister z lodami i piwem - lody Jagermeister - Koktajl.TV

Jagermeister z lodami i piwem. Deserowy drink na lato!

A gdyby połączyć Jagermeistera z lodami, a całość uzupełnić ciemnym korzennym piwem? Taki deserowy drink na lato sprawi, że Wasi znajomi padną z wrażenia. Najsmaczniejszy drink deserowy z dodatkiem ziołowego likieru. 

Jagermeister z lodami i piwem. Deserowy drink na lato!

 

Niebo w gębie!

 

Lato to czas, kiedy większość imprez przenosi się do ogródka. Zaproszeni goście, grill, schłodzone piwo i żar lejący się z nieba, przeplatany chmarą kąsajacych zewsząd komarów, to tylko kilka z atrakcji czekających na nas podczas nadchodzących wakacji. Tym razem postanowiłem połączyć mój ulubiony likier korzenny w postaci Jagermeistera z lodami i ciemnym piwem, co sprawi, że Wasi goscie oniemieją z wrażenia. Taka propozycja będzie idealnym sposobem na przygotowanie pysznego, alkoholowego deseru, który można podać po grillu. Uwierzcie mi, że ten smak podbije Wasze serca! Już nie przedłużam i przechodzimy do sedna. 
 

jagermeister-drink

jagermeister-z-lodami

 

Miłośnik deserów z alkoholem.

 

Od zawsze kochałem wszystko co słodkie. Lody natomiast, robiły na mnie największe wrażenie i nawet podczas przedwakacyjnej diety, nie mogłem sie powstrzymać aby nie zjeść dwóch, trzech gałek ulubionych domowych lodów o smaku bananowym. Jeżeli czytaliście mój poprzedni artykuł o Jagermeisterze i jego historii, wiecie już, że w skład niemieckiego likeiru korzennego wchodzi wyciąg z 56 ziół, dzięki czemu możemy delektować się jakże różnorodnym smakiem i aromatem likieru w którym odnejdziemy nuty cynamonu, anyżu, szafranu czy wanilii.  Zakochany w smaku Jagermeistera postanwiłem tym razem połaczyć go z ulubionymi jak wcześniej wspomniałem lodami. Do swojego przepisu użyłem lodów waniliowych z dodatkiem czekolady, które idealnie połączą się z ziołowym charakterem Jaggera! I tutaj ilość lodów pozostawiam Waszej wyobraźni. Chociaż najlepszą proporcją, aby nie zatracić chrakteru naszego alkoholowego deseru będą dwie gałki! Spokojnie, zostawcie trochę na póżniej ;) 

 

jagermeister-drinki

drink-z-piwem
 

Lody Jagermeister! Przepis
na deserowego drinka z Jaggerem i piwem.

Pomimo, że piwosz ze mnie marny i przy każdej wizycie szwagra muszę zmagać się z serią drwin na temat mojego tępa przechylania butelki piwa, to nawiazując do naszej tradycji picia podczas wakacji setek zimnego jasnego piwa, postanowiłem jako dodatek wykorzystać właśnie piwo. Wybór padł na ciemne,  piwo typu Stout - Grażyna Sprężyna, którego opis na etykiecie o wyczuwalnych nutach toffee, przekonał mnie co do słuszności wyboru. Wyobraźcie sobie to połaczenie: Jagermeister, lody i ciemne piwo o lekko słodkawych nutach toffee... Grażyna jakby to nie zabrzmiało sprawiła, że doznałem tego dnia kulinarnego orgazmu, którego osiągniecie wcale mi łatwo nie przychodzi... Ale nie będę samolubny. Jeżeli jesteście gotowi na alkoholowy orgazm Waszego podniebienia sprawdźcie dokładny przepis:

 

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 1-2 gałki lodów
 40 ml Jagerneistera
 ciemne piwo 
 Do szklanki dodaj lody.
 Wlej Jagermeistera.
 Całość uzupełnij schłodzonym ciemnym piwem.

 

To co najbardziej urzekło mi w tym przepisie to smak, który wraz z  topieniem się lodów zmieniał się na coraz bardzej deserowy. Już po pierwszym zetknęciu ust z drinkiem wyczułem piwo, by chwilę później poczuć słodki smak Jagermeistera wraz z dodatkiem lodów waniliowych, których użyłem. Uwierzcie mi, że to jest jeden z najprostrzysch i najciekawszych drinków z Jagermeisterem jakie piłem. Ten smak sprawił, że zapisze się on trwale na liście moich alkoholowych deserów. 

Spróbujcie tego w domu i dajcie znać w komentarzach jak Wam smakowało! Serwus! 

jagermeister

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27