https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Jak szybko schłodzić alkohol - Zmrożony alkohol w 5 minut - Koktajl.TV

Jak szybko schłodzić alkohol. Zmrożony alkohol w 5 minut.

Dzisiaj zaprezentuję Wam dwa sposoby jak schłodzić alkohol w 5 minut. Szybko schłodzone wino, prossecco, szampan czy wódka, może okazać się zbawiennie kiedy z wizytą wpadają niezapowiedziani gości.

Jak szybko schłodzić alkohol. Zmrożony alkohol w 5 minut.

 

Wiele można  by mówić o polskiej gościnności, ale czasami okazuje się, że z wizytą wpadają do nas niezapowiedziani goście, z butelką alkoholu w dłoni, a my jesteśmy kompletnie nieprzygotowani. Problem pojawia się wtedy, gdy w prezencie przynoszą nam wino, szampana lub prosecco, które najlepiej smakują dobrze schłodzone. O ile brak odpowiedniego szkła do wyserwowania alkoholu może nas nie martwić, to pozostaje problem szybkiego schłodzenia alkoholu, którym chcemy poczęstować naszych znajomych.

Dzisiaj podpowiemy Wam jak w przeciągu kilku minut schłodzić alkohol na tyle mocno, aby był gotowy do weserwowania. Nasze podpowiedzi pozwolą Wam schłodzić wino, prosecco, szampana czy wódkę w dosłownie chwilę, po której będziecie mogli cieszyć się idealnie schłodzonym trunkiem. cin&cin-rose-secco

 

SÓL DO CHŁODZENIA ALKOHOLU.

 

Najszybszym sposobem na schłodzenie alkoholu będzie użycie połączenia lodu oraz soli. Do dużego naczynia np. cooler do wina, szampana dodajemy w 2/3 objętości lodu. Dodajemy do środka 2-3 łyżki soli i wodę, która pozwoli przykryć butelkę w środku w minimum 1/3 wysokości. Sól spowoduje spowolnienie rozpadu kryształków lodu, które energię do ropzadu pobiorą z ciepłej butelki np. wina znajdującego się w naczyniu. W ten sposób w przeciągu kilku minut będziemy cieszyć się odpowiednio schłodzonym alkoholem. 

Uwaga. Uważajcie aby nie włożyć ręki do środka, gdyż temperatura w środku będzie naprawdę niska i grozi to odmrożeniem.

 

chlodzenie-alkoholu

 

ZAMRAŻARKA NIE TAKA OCZYWISTA.

 

Pomimo, że pierwszą myślą jaka przyjdzie Wam do głowy na szybkie schłodzenie alkoholu jest włożenie butelki do zamrażarki, jest jeden prosty trik, który pozwoli skrócić chłodzenie o kilkadziesiąt minut. Do zastowania tej porady bedziemy potrzebować paperowy ręcznik i odrobinę wody. Papierowy ręcznik moczymy w wodzie i dokładnie owijamy nim butelkę alkoholu który chcemy schłodzić. Następnie umieszczamy ją w zamrażarce na 10-15 minut. Po tym czasie możecie cieszyć się idealnie schłodzonym alkoholem. 

Od dzisiaj podczas nieoczekiwanej wizyty znajomych powinniście bardziej martwić się brakiem orzeszków niż tym, że nie macie odpowiednio schłodzonego alkoholu. Wszakże wino, prosecco, szampan czy wódka najlepiej smakują schłodzone w towarzystwie znajomych. 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem
 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27