https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Jak zrobić jagodowe Kamikaze - kolorowe shoty z wódką - Koktajl.TV

Jak zrobić jagodowe Kamikaze - kolorowe shoty z wódką.

Kamikaze to jedne z najpopularniejszych shotów w naszym kraju. Tym razem przygotujemy smakową wersję tego shota przy użyciu wódki, syropu jagodowego własnej produkcji oraz soku z cytryny. 

Jak zrobić jagodowe Kamikaze - kolorowe shoty z wódką.

 

Kamikaze Boski Wiatr. Owocowe shoty.

 

Kiedy ja swoją przygodę za barem zaczynałem w 2007 roku, bezsprzecznym królem wszelkiego rodzaju pubów i dyskotek był intensywnie niebieski shot podawany zazwyczaj w czterech kieliszkach. Mowa oczywiście o klasycznym Kamikaze, shotach na bazie wódki, niebieskiego likieru blue curacao i soku z cytryny. Niebieskie shoty w postaci Kamikaze stały się tak kultowe, że zaraz po najpopularniejszej wersji stworzono masę przeróżnych wariacji smakowych na bazie trzech prostych dodatków, czyli wódki, likieru smakowego i soku z cytryny.

Tym razem chciałbym Wam pokazać przepis na lżejszą wersję shotów o intensywnie czerwonym kolorze. Do otworzenia klasycznego przepisu potrzebny byłby likier blue curacao, co mogłoby się spotkać z przeszkodą, że nie każdy z Was ma go pod ręką, dlatego też dziś przygotujemy wspólnie syrop jagodowy, który zastąpi klasycznie użyty likier pomarańczowy o niebieskim kolorze. 

kamikaze_shoty_przepis

PRZEPIS NA SYROP JAGODOWY (0,5 l): Do przygotowania syropu potrzebować będziemy 100 gram leśnych, czarnych jagód, 300 gram cukru (najlepiej brązowy) i 200 ml wody. Całość wrzucamy do rondelka i na wolnym ogniu podgrzewamy do momentu kiedy syrop się zagotuje. Nie zwalniając ognia rozgniatamy jagody tłuczkiem lub je blendujemy w środku. Przecedzamy przez sitko do butelki i odstawiamy do ostygnięcia. Tak przygotowany syrop możemy przechowywać w lodówce nawet do 2 tygodni. Przepis na jagodowe shoty znajdziesz pod spodem:

/jagodowe_shoty_kamikaze

 

Przepis na shoty jagodowe z wódką.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 50 ml wódki
 20 ml syropu jagodowego
 20 ml soku z cytryny
 Do shakera uzupełnionego lodem dodajemy składniki i energicznie wstrząsamy.
 Przelewamy do 3 lub 4 kieliszków.
 Smacznego! 

 

Jak widzicie przygotowanie shotów z jagodami jest bardzo proste. Takie połączenie idealnie sprawdzi się podczas imprezy, keidy chcecie przygotować gościom coś specjalnego. Orzeźwiające, owocowe shoty o intensywnym czerwonym kolorze i słodkim smaku jagód z wykorzystaniem odpowiedniej mocy alkoholu, jakim w tym wypadku jest wódka. Takie mini drinki to idealna alternatywa dla tych, którzy nie lubią pić alkoholu w czystej postaci. Tylko uważajcie, kilka kolejek za dużo i sami możecie skończyć pod krzaczkiem, niekoniecznie jagdód! :D 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27