https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Przepis na syrop z żurawiny - domowy syrop żurawinowy - Koktajl.TV

Przepis na syrop z żurawiny.

Tym razem na warsztat weźmiemy świeżą żurawinę z której przygotujemy pyszny syrop żurawinowy, idealny do drinków i herbaty, w szczególności że zbliżają się święta a żurawina kojarzy mi się przede wszystkim z okresem świątecznym. Zapraszam po pyszny przepis na syrop z żurawiny!

Przepis na syrop z żurawiny.

 

Domowy syrop żurawinowy.

 

Mijając dzisiaj półki sklepowe natrafiłem na zapakowane świeże owoce żurawiny. Nie zastanawiając się ani chwili dwa opakowania szybko znalazły się w moim koszyku. Już w drodze do mojego blogowego baru - gdzie przygotowuję większość przepisów wymyśliłem jak je wykorzystam. Pierwsze opakowanie trafi do rondelka z wodą i cukrem i w ten sposób przygotuję pyszny syrop żurawinowy idealny do drinków, herbaty czy prosecco - przecież już niedługo Sylwester! 

Żurawinę na początku umyłem i przebrałem, aby zlikwidować rozgniecione lub spleśniałe owoce - chciałem uzyskać jak najbardziej klarowny syrop z owoców żurawiny. Do rondelka wrzuciłem dwie szklanki owoców żurawiny, 200 gram cukru i 150 ml wody. Całość podgrzewam na wolnym ogniu przez 25 minut nie doprowadzając do zagotowania.

 

Gotowanie syropu - dlaczego nie doprowadzić do wrzenia?

 

Z owoców żurawiny pozostałych po przygotowaniu syropu żurawinowego postanowiłem przygotować kandyzowaną żurawinę jako słodką przekąskę. Nie nawidzę wyrzucać produktów, dlatego też w myśl NO WASTE POLICY starajmy się niczego nie marnować. Aby przygotować kandyzowaną żurawinę nie doprowadzamy do wrzenia naszego syropu, ponieważ przekraczając magiczną barierę 100 C owoce zaczną pękać i zamiast syropu otrzymamy "ala dżem". Warto o tym pamiętać. Syrop gotujemy przez 25 minut na wolnym ogniu i zostawiamy razem z owocami na 2-3 godziny do nabrania dodatkowego koloru. Następnie przecedzając przez sitko syrop zlewamy do butelki/karafki i przechowujemy w lodówce do miesiąca. Z owoców żurawiny odcedzonych z syropu przygotujemy: kandyzowaną żurawinę.


syrop-z-zurawiny


syrop-zurawinowy


przepis-na-syrop-z-zurawiny


domowy-syrop-zurawinowy


Jak zrobić syrop żurawinowy - przepis.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania: 
 300 gr żurawiny
 200 gr cukru
 150 ml wody
 Owoce myję i wrzucam do garnka. Dodaję cukier i wodę. 
 Na wolnym ogniu gotuję przez 25 - 30 minut nie doprowadzając do wrzenia.
 Zostawiam do ostygnięcia na 2-3 godziny - syrop nabierze dodatkowego koloru.
 Przecedzam syrop przez sitko do butelki i przechowuję w lodówce.
 Smacznego! 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27