Kwitnący Sad - mocny drink z brandy i likierem brzoskwiniowym.

Kwitnący Sad to to dość mocny, orzeźwiający drink, który swoją nazwę uzyskał dzięki aromatom, które się z niego wydobywają. Nuty brzoskwini, cytrusów, świeżej aromatycznej mięty oraz stażonej Brandy (użyłem Pliskiej 5YO) powodują, że koniec zbliżającego lata chociaż na chwilę oddali się sprzed zasiegu Waszej wyobraźni. Poprzez wzmocnienie go dodatkową porcją rumu (użyłem Bacardi), może spowodować, że przy drugiej porcji Wasz świat może zacząć kręcić się na drugim biegu. 

Kwitnący Sad - mocny drink z brandy i likierem brzoskwiniowym.

 

Orzeźwiający drink o smaku wiosny.

Czy to lato tak zapachniało roznosząc tak owocową woń aromatów po całej kuchni? Nie uwierzycie, że zapachy unoszące się podczas przygotowania tego koktajlu przenoszą Waszą wyobraźnię do majowego kwitnącego pakami jabłek, wiśni, brzoskwiń sadu! Niczym wizyta w drogerii na stoisku perfum, gdzie z każdego miejsca opary wciąż testowanych próbek przeróżnych zapachów tworzą swojego rodzaju pachnidło. Idealne, wiosenne, aromatyczne, miłe dla naszych  nozdrzy. 

Chociaż dość mocne połączenie dzisiejszych składników, smak alkoholu będzie wręcz niewyczuwalny. Dlatego warto odczekać chwilę po wypiciu pierwszej porcji, aby dać czas naszemu organizmowi na pozbycie się nadmiaru alkoholu. Dlaczego piszę o kolejnej porcji? Ponieważ smak tego koktajlu zaskoczy Was na tyle, że od dziś, to będzie jeden z Waszych ulubionych drinków. Połączenie stażonej w beczkach Brandy Pliska 5YO z jasnym rumem Bacardi oraz dodatkiem likieru pomarańczowego stanowi solidną bazę procentową naszej mikstury. Całość zbalansowana sokiem z cytryny i syropem cukrowym sprawiają, że połaczenie składników jest wręcz idealne. Woda gazowana wydobędzie dodatkowe walory smakowe z całości, a świeża mięta, którą warto obetrzeć brzegi szklanki aby uzyskać więcej ziołowych aromatów dopełni całości. Zapraszamy po przepis na naszego autorskiego drinka z brandy.


drinki-z-brandy

 

Przepis na drink. 
 

 Składniki:   Spodób przygotowania: 

 40 ml brandy (użyłem Pliska 5YO)
 20 ml jasnego rumu (użyłem Bacardi)
 15 ml likieru brzoskwiniowego (użyłem Archers)
 10 ml syropu cukrowego
 15 ml soku z cytryny
 lód 
 woda gazowana

 Do shakera wypełnionego lodem wlej pięć pierwszych składników i energicznie wstrząśnij.
 Przelej zawartość shakera do szklanki wypełnionej lodem.
 Uzupełnij całość wodą gazowaną.
 Dekoracja gałązką mięty.


Jak zrobić syrop cukrowy.

Do rondelka dodaj 100 ml wody i 200 gram cukru. Całość podgrzewaj na małym ogniu mieszając aż do rozpuszczenia. Przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce przez okrez do 3 tygodni.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Wideo przepis na Kubańskie Mojito. Zdradzamy tajemnicę smaku!

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje