Lawendowy Dom - drink z ginem i lawendą

Jeżeli szukasz pomysłu na drinka z lawendą to zapraszam Cię na dzisiejszy pomysł na orzeźwiającego drinka z ginem, limonką i lawendą. W kilka chwil przygotujemy przepis na drinka, który oczaruje smakiem i aromatem Waszych znajomych! 

Lawendowy Dom - drink z ginem i lawendą

Drink z lawendą na bazie ginu! 

 

Dobry barman powinien znać się tak naprawdę na wszystkim. Nie powinna mu być obca fizyka płynów, elokwencja na nienagannym poziomie, znajomość dobrego smaku, nie tylko koktajli, ale także takiej podstawowej rzeczy jak kwestia odpowiedniego ubioru, zachowania się odpowiednio do sytuacji, a także powinien być swego rodzaju Panoramiksem. Ale nie takim od słynnego kociołka, ale tym chodzi mi o przynajmniej podstawową znajomość ziół. I dzisiaj nie będę znów wspominał o mięcie, bazylii czy rozmarynie – najpopularniejszych ziołach barmańskich, ale o lawendzie, która w wielu przyapdkach jest zwykłemu kowalskiemu obca.  Do jej głównych właściwości można zaliczyć kojenie układu nerwowego, delikatne pobudzanie umysłu, a jednocześnie jedna porcja naparu z lawendy pomaga w zasypianiu.  Lawenda także wspomaga nasz układ trawienny, łagodzi ból, a także pomaga zwalczać infekcje. Dlatego dzisiaj zaproponuję Wam proste połączenie ginu z syropem lawendowym, które jest niebanalną propozycją z kolejną rośliną z waszych ogródków. Gotowi na drinka z lawendą i ginem? Zaczynajmy! 

 

drinki-z-shakera

 

drinki-z-ginem


Przepis na syrop z lawendy! 

 

Aby przygotować syrop z lawendy potrzebujemy 200 gram cukru, 100 ml wody, a także dorodną garść lawendy. Cukier rozpuszczamy w wodzie, a następnie umieszczamy w roztworze lawendę i zostawiamy chwilę na bardzo małym ogniu. Taką porcję syropu można podzielić na mniejsze słoiki i zapasteryzować w celu dłuższego przechowywania. Jeżeli do środka dodamy kilka kropli soku z cytryny, lawendowy syrop może stać w lodówce w butelce nawet przez 2 tygodnie.

 

syrop-lawendowy

lawendowy-drink

 

 

Przepis na drinka z lawendą.

 

Do przygotowania lawendowego drinka potrzebować będziemy 50 ml dobrej jakości ginu np. Portobello Road Gin, 20 ml syropu lawendowego i 30 ml soku z limonki. Wszystkie składniki energicznie wstrząsamy z lodem i przelewamy do wcześniej schłodzonego kieliszka koktajlowego. Do dekoracji nie użyjemy nic innego jak gałązki świeżej i aromatycznej lawendy. Taki drink z ginem i lawendą jest niezwykle dobrym pomysłem na drinki w ogrodzie podczas upalnego lata. Orzeźwiający smak i aromat ginu w połączeniu z lawendą sprawią, że dzisiejszy drink pokochają nie tylko kobiety, które nie przepadają za ginem. Sprawdźcie więcej przepisów na drinki z ginem jakie przygotowali dla Was nasi barmani! Do zobaczenia już wkrótce! 

 

drink-z-limonka-i-ginem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje