Martwica Mózgu – mocny drink z wódką i napojem imbirowym

Jeżeli lubisz mocne drinki to Martwica Mózgu to przepis na drinka dla Ciebie. Orzeźwiająca lemoaniada w połączniu z wódką, ginem i likierem pomarańczowym. 

Martwica Mózgu  – mocny drink z wódką i napojem imbirowym

W pogonie za pracą, pieniędzmi, pędzimy na urwanie karku, często zapominając o tym, że relaks i reset jest tak samo ważny, jak codzienne życie na tak intensywnych obrotach. Swojego bloga koktajl.tv stworzyłem po to, aby zmieniać kulturę picia alkoholu, dlatego też dziś przychodzę z pomocą dla tych, którzy potrzebują naprawdę mocnego drinka, aby się szybko odstresować od codziennych obowiązków.  Mocny drink jest zawsze lepszą opcją niż alkohol w czystej postaci, szczególnie kiedy następnego dnia od rana znów musimy dysponować rześkim umysłem. Nazwa mojego drinka nie wzięła się bezpodstawnie. Po pierwsze uwielbiam horrory i jego nazwa nawiązuję do klasyki gatunku o tym samym tytule, a po drugie, już dwie wypite porcje sprawią, że Wasz mózg odmówi Wam dalszej współpracy i dzień zakończy się szybciej niż myśleliście. Dlatego zanim przejdziemy do przygotowania tego mocnego drinka z wódką, warto mierzyć siły na zamiary. Martwica mózgu to drink tylko dla „wprawionych” w boju wojowników!

 

 

drinki-z-wodka

 

 

Składniki:

 

30 ml wódki np. J.A Baczewski

30 ml ginu

20 ml likieru pomarańczowego


20 ml soku z limonki

napój imbirowy

 

 

mocny-drink

 

drinki-z-tonikiem

 

 

Sposób przygotowania:

 

Do shakera wypełnionego lodem dodaj wódkę, gin, likier pomarańczowy i sok z limonki. Całość energicznie wstrząśnij. Przelej do wysokiej szklanki wypełnionej lodem i uzupełnij napojem imbirowym. Dekoracja gałązką rozmarynu!

 

Martwica Mózgu to drink o składzie mocno przypominającym Long Island Ice Tea.  Mocne połącznie składników takich jak wódka, gin i likier pomarańczowy w zestawieniu z napojem imbirowym, którego smak ma tutaj złagodzić charakter i tak mocnego już zestawienia.  Dla osób które mają słabszą „głowę” radziłbym zacząć od sączenia jednej porcji przez dłuższy czas. Wypicie tego mocnego drinka z wódką na raz, może sprawić, że świadomość odzyskacie dopiero rano! Także, bawcie się alkoholem, eksperymentujcie, ale wspierajcie nasze hasło „zmieniamy kulturę picia alkoholu”.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje