https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Metaxa & cola - Prosty drink z Metaxą - Koktajl.TV

Metaxa & cola. Prosty drink z Metaxą


Pomimo, że poprzez dodatek płatków róży i suszonych ziół w procesie destylacji Metaxy nie można nazwać jej brandy, najbliżej jej właśnie do tej kategorii alkoholi. Mi Metaxa najbardziej smakuje pita powoli w kieliszku do brandy, szczególnie podczas długich jesiennych wieczorów z książką. Ale  czy z dodatkiem świeżej limonki i coca coli, również smakuje wybornie? Sprawdźmy!

Metaxa & cola. Prosty drink z Metaxą

 

Metaxa drink z colą.
Orzeźwiające połączenie na lato.

 

Wiekszość drinków przyrządzanych z coca colą cieszy się ogromną popularnością ze względu na prostotę wykonania, i nie dużą ilość składników bazowych. Tak samo jest w przypadku połączenia Metaxy z colą. Zanim nie poprosiliście o przygotowanie tego przepisu i sprawdzenie idealnych proporcji, zazwyczaj jak miałem do wyboru coś prostego z colą, to pewnie jak większość z Was wybierałem whisky z colą! Pomimo, że piję alkohol okazjonalnie, to tak - pijam od czasu do czasu whisky & coke. To co przede wszystkim idealnie łączy się z coca colą to owoce cytrusowe. Postanowiłem dodać świeżą limonkę, której sok jest dla mnie bardziej orzeźwiający niż sok z cytryny. 

 

Dobierajac proporcje sprawdziłem kilka wariantów dodania Metaxy do środka. I tutaj mamy Huston - mamy problem! Każdy ma inne gusta i ulubione smaki. Dobrane przeze mnie proporcje wydały się najodpowiedniejsze nie dzieląc Was na kobiety i mężczyzn, co nie znaczy, że nie macie spróbować dobrać odpowiednich dla Was, i podzielić się nimi pod spodem w komentarzach. 

Jednym słowem Metaxa z cola drink, to odpowiedni zamiennik whisky z colą. Jest przede wszystkim łagodniejszy w smaku, co na pewno przypadnie do gustu kobietom.

 

metaxa-z-cola-drink
 

Przepis na prosty drink z Metaxy.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 40 ml Metaxy
 limonka
 coca cola
 lód
 Do szklanki wypełnionej lodem wciśnij sok z dwóch ćwiartek limonki. 
 Wrzuć je do środka i dodaj metaxę.
 Całość uzupełnij colą i zamieszaj.
 Ja do dekoracji użyłem kandyzowanej w zalewie wisienki.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Sprawdż też nasze wideo - co oznaczają gwiazdki na Metaxie.

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27