https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Orzeźwiający drink z Metaxą i Prosecco - Na sylwestra - Koktajl.TV

Orzeźwiający drink z Metaxą - Imbirowa rozkosz.

Tym razem w moim przepisie połączenie które sprawi, że koktajl którego przygotujemy będzie idealnie nadawał się do celebracji różnego rodzaju wydarzeń w Waszym życiu np. parapetówka, kolacja ze znajomymi czy Sylwester. Zapraszam na drinka na bazie Metaxy i Prosecco.

Orzeźwiający drink z Metaxą - Imbirowa rozkosz.

  

Drink z metaxą i prosecco.
Przepis nie tylko na sylwestra.

 

Metaxa a w szczególności Prosecco, to alkohole z rodzaju "celebruj życie". Mi przede wszystkim kojarzą się z wykwintnością i wszelkiego rodzaju toastami. Specjalnie dla tych z Was, którzy przymierzają się do ważnego wydarzenia w swoim życiu jakim może być pępkowe, parapetówka czy po prostu toast na przywitanie gości ten koktajl nada się znakomicie. Wszakże zmieniamy wspólnie kulturę picia alkoholu! 

Metaxa to jeden z tych alkoholi, które bez problemu przyszłoby Wam wypić saute czyli na czysto. Ale ja wolę ją szczególnie w koktajlach. Dzisiejsze połaczenie jest lekko wytrawne, orzeźwiające i dość mocne. Metaxa zbalansowana odpowiednią ilością syropu imbirowego,, orzeźwijącym sokiem z limonki i wytrawnym prosecco tworzy idealnie spójną całość. 

Koktajl udekorowałem twistem ze skórki pomarańczy oraz gałązką rozmarynu wygląda naprawdę wybornie. Smaczku dodaje lekko szczypiący w gardło smak imbiru płynący prostu ze świeżo przygotowanego przez nas syropu.

Jeżeli masz chwilę wartą uczczenia nie zastanawiaj się. Ten kokajl to także idealna alternatywa dla szampana czy prosecco podawanych na welcomy czyli przywitanie gości lub po prostu na sylwestra.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem


drink-z-metaxa

 

Przepis na smacznego drinka z metaxą.
 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 40 ml Metaxy
 20 ml soku z limonki
 15 ml syropu imbirowego
 prosecco 
 Do shakera wypełnionego lodem wlej syrop imbirowy, Metaxę i sok z limonki. 
 Energicznie wstrząśnij i przelej do szklanki wypełnionej lodem.
 Uzupełnij prosecco.
 Dekoracja ze skórki pomarańczy i gałązki rozmarynu. 

 

Przepis na syrop imbirowy znajdziecie w dodatkowych materiałach poniżej.

 

Zobacz nasze wideo - co oznaczają gwiazdki na Metaxie.

 

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27