Monte Shot – przepis na deserowe shoty o smaku popularnego deseru Monte

Jeżeli pamiętasz smak popularengo deseru Monte, to koniecznie musisz spróbować shotów monte z orzechówką i słodkim mlekiem skondesnowanym. Totalny odlot! 

Monte Shot – przepis na deserowe shoty o smaku popularnego deseru Monte

Nie samymi koktajlami człowiek żyje. Dzisiaj przygotowałem specjalnie cos dla tych, którzy uwielbiają shoty o słodkim, deserowym smaku. Monte shot to nic innego jak alkoholowy odpowiednik popularnego orzechowego deseru, który świetnie pamiętam z lat mojej młodości. Tym razem orzechówkę od J.A Baczewski połączymy z mleczkiem skondensowanym i przygotujemy pyszne deserowe shoty na Waszą domową imprezę. Tak prostego i smacznego przepisu na moich blogu jeszcze chyba nie było. Nie traćmy więcej czasu i zabierajmy się za przygotowanie orzechowych szotów, które będą smakować identycznie niczym deser Monte!

 

shoty-monte-przepisSkładniki:

50 ml orzechówki np. J.A Baczewski
50 ml słodkiego skondensowanego mleczka


Sposób przygotowania:

Rant kieliszków obcieramy ćwiartką limonki i obtaczamy w kakao. Do shakera wypełnionego lodem dodajemy orzechówkę oraz skondensowane mleczko. Całość energicznie wstrząsamy. Przelewamy do czterech kieliszków. Smacznego!Shoty Monte to idealny pomysł na formę alkoholowego deseru na Waszej imprezie. Jeżeli pamiętacie deser Monte, to oszalejecie na punkcie dzisiejszego przepisu z orzechówką i mlekiem. Mocno wyczuwalny smak orzechów, słodki i kremowy shot, stanie się hitem Waszej domówki. Lepiej zaopatrzcie się w duże ilości orzechówki, mleka i kieliszków, bo jestem pewien, że orzechowy smak pokochają Wszyscy! Smacznego!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje