Przepis na orzeźwiające shoty z żubrówką!

Żubrówka z trawą z turówki wonnej to jeden z tych alkoholi, które preferuję tylko i wyłącznie w postaci przygotowanych drinków czy shotów. Tym razem połączyłem ją z rześkim kordiałem z limonki i sokiem jabłkowym. Co otrzymnałem? Sprawdzcie sami.

Przepis na orzeźwiające shoty z żubrówką!

 

Żubrówka z trawą z dodatkiem limonki.
Shoty z żubrówki dla każdego - prosty przepis.


W dzisiejszym wydaniu wspólnego miksowania z Koktajl.TV przełączamy się na proste shoty z żubrówką, kordiałem z limonki, czyli słodko-kwaśnym syropem, na którego przepis znajdziecie w dodatkowych materiałach pod przepisem na shoty, oraz dodatkiem soku jabłkowego. 

Bardzo orzeźwiające lekkie shoty z żubrówką, które bez problemu przygotujecie w domu. Do ich wykonania wystarczą trzy proste składniki. Jeżeli nie przygotowaliście odpowiednio wcześniej kordiału z limonki, którego maceracja trwa przynajmniej dobę, użyjcie połączenia 10 ml soku z limonki i 10 ml syropu cukrowego, który przygotujecie w 5 min.


shoty-z-zubrowki

 

Przepis na smaczne shoty z żubrówką.
 

 Składniki na 4 porcje:   Sposób przygotowania: 
 50 ml żubrówki z trawą 
 20 kordiału limonkowego
 40 ml soku jabłkowego
 Do shakera wypełnionego lodem wlej wszystkie składniki i energicznie wstrząśnij. 
 Przelej do wcześniej zmrożonych w zamrażarce kieliszków. 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje