Macallan Valerio Adami 1926 - licytacja najdroższej whisky na świecie.

 

Najdroższa whisky na śwecie? 

Macallan-1926

Jak zapowiedział brytyjski dom aukcyjny Bonhams, 3 pażdziernika odbędzie się licytacja jednej z 12 butelek whisky single malt Macallan Valerio Adami 1926. Zabutelkowana w 1986 roku whisky leżakowała w beczkach przez uwaga - 60 lat! Macallan Valerio Adami 1926 jest jedną z 12 butelek limitowanej edycji, której nazwa pochodzi od włoskiego malarza Valerio Adami - który to zaprojektował etykietę do tej butelki. 

Jedna z butelek została sprzedana w maju na licytacji w Hongkongu za 910 tysięcy euro. W związku z tym, że nie wiadomo ile jeszcze dokładnie pozostało butelek Macallan Valerio Adami, dom aukcyjny spoedziewa się, że licytowana butelka osiągnie milion euro, przez co stanie się najdroższą whisky na świecie. Najdroższe alkohole na świecie przyciągają uwagę nie tylko kolekcjonerów, ale także inwestorów, którzy planują sprzedać daną butelkę z zyskiem. 

Macallan to jedna z moich ulubionych whisky single malt, ale czy zapłaciłbym milion euro za butelkę najdoższej whisky na świecie? Szczerze wątpię. A Wy? Nie mówiąc już o wypiciu drinka z taką whisky ;) 

 

 

Aktualizacja z dnia 10.10.2018 - Padł rekord! Najdroższa whisky na świecie.


 Oto jest! Dom aukcyjny Bonhams poinformował 3-go października 2018 roku, że sprzedana na aukcji butelka whisky single malt Macallan Valerio Adami z 1926 roku została jednocześnie rekordzistką i najdroższą na świecie whisky. Prywatny kolekcjoner z Azji nabył butelkę za uwaga, 1,1 miliona dolarów. Tak właśnie pisze się historia na naszych oczach. Leżakująca w beczce 60 lat whisky Macallan Valerio Adami, stała się właśnie najdrożej sprzedaną whisky na świecie. Ciężko będzie komukolwiek pobić ten rekord, ale patrząc jak dynamicznie ten rynek się rozwija, nie mówimy, że to nierealne. 

 

 

Dodatkowe materiały

Otrzymuj najnowsze informacje