Negroni z Aperolem - przepis na drink z ginem i aperolem.

Negroni z Aperolem zaskoczy Cię już od pierwszego zanurzenia ust w szklance. Smaczny, wytrawny, i zaskakująco prosty drink, nie tylko dla mężczyzn. Lubisz wyzwania? Sprawdź przepis na Negroni z Aperolem. 

Negroni z Aperolem - przepis na drink z ginem i aperolem.

Wszyscy miłośnicy klasycznych koktajli kojarzą Włochy przede wszystkim z takimi drinkami jak Negroni, Godfather czy Aperol Spritz, gdzie główną rolę odgrywają alkohole produkowane właśnie w Italii. Dzisiaj zajmę się tym najpopularniejszym z włoskich koktajli.  O ile smaku ani wartości dla rozwoju barmaństwa Negroni podważyć nie można, to śmiało mogę stwierdzić, że po Negroni  sięgają tylko osoby, które kulturę barową oraz smak, odkrywali już przez długie lata. Wytrawany drink, można rzec, że nawet cierpki, poprzez połączenie ginu, campari i słodkiego wermutu, wyrósł na jeden z najpopularniejszych drinków na świecie – sprawdź przepis na Negroni. Ja dzisiaj chciałbym sprawdzić, jak zmieni się smak oraz dusza tego koktajlu, kiedy zamiast ciężkiego Campari, użyję lekkiego Aperolu, który idealnie wkomponuje się w wiosenną pogodę, którą mamy już za oknem.

 

drink-z-aperolem

 

 

Składniki:

30 ml ginu np. Portobello Road Gin

30 ml aperolu

30 ml słodkiego wermutu

 

 

drinki-z-aperolem

 

 

Sposób przygotowania:

 

Jeżeli nie macie profesjonalnej szklanicy barmańskiej, użyjcie po prostu zwykłego słoika do którego dodajecie lód. Następnie dodajemy gin, aperol oraz wermut i mieszamy łyżką przez 20 sekund. Całość przelewamy do niskiej szklanki z lodem. Za dekorację posłuży nam skórka z pomarańczy, którą wyciskamy i wrzucamy do środka. Smacznego.

 

Na pierwszy rzut oka nasze Negroni z Aperolem mocno odbiega kolorem od oryginału. Lekko pomarańczowy kolor stara się jakby powiedzieć, że użycie Aperolu sprawiło, że drink jest nieco słabszy i nie tak wytrawny jak oryginał. I to jest prawda. Ta lekkość sprawia, że zdecydowanie może przypaść do gustu również kobietom, które nie gustują w słodkich drinkach, ale mocno wytrawne klasyczne Negroni jest dla nich zbyt ciężkie. Negroni z aperolem to świetny sposób, aby zapoznać się ze światem wytrawnych koktajli, nie skacząc od razu na głęboką wodę. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z wytrawnymi smakami, to ten przepis na drinka z aperolem jest idealnym na to sposobem.

 

Poniżej przygotowałem dla Was dodatkowe materiały w postaci ekstra przepisów na drinki w klimacie Negroni z Aperolem! 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje