https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Whiskey drink z octem balsamicznym. Old Fashioned po mojemu - Koktajl.tv

Whiskey drink z octem balsamicznym. Old Fashioned po mojemu!

Dziś zapraszam Was w świat smakoych doznań, ponieważ przygotujemy wariację na klasycznym koktajlu old fashioned z wykorzystaniem whiskey, syropu żurawinowego i octu balsamicznego, który sprawi, że zakochacie się w tym przepisie. Zapraszam!

Whiskey drink z octem balsamicznym. Old Fashioned po mojemu!

 

Klasyczny drink z whiskey - a może czas coś zmienić?

 

Moją główną zaletą, którą wykorzystuję w pracy za barem jest zmysł smaku. Już w zarodku pomysłu w wyobraźni potrafię stwierdzić jak dane połączenie będzie smakować. I tym razem kiedy wpałem na pomysł zrobienia wariacji na klasycznym koktajlu OLD FASHIONED moja intuicja nie zawiodła. W lodówce została resztka syropu żurawinowego, który przygotowałem do mojego świątecznego Whisky Sour i ją również wykorzystamy zamiast klasycznie użytego cukru. 

Uwilbiam odświeżać klasyczne koktajle i lekko je modyfikować. Czy to pod daną okazję np. święta czy pod daną osobę. Tym razem postanowiłem przygotować moją wariację z rzeczy które mam pod ręką. Akurat skończyła mi się Angostura Bitters i wybór padł na ocet balsamiczny... Pewnie pierwsza myśl jaka Wam przyszła do głowy czytając ocet to .. "przecież to musi być obrzydliwe". A co jeśli potwierdzę, że to jedna z fajniejszych wersji Old Fashioned jaką piłem? Nie wierzycie? Przkonajcie się dalej! 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem


Co zamiast Angostury? 

 

Połącznie octu balsamicznego z whiskey nie jest zbyt oczywistym wyborem, i tym bardziej ajram się tym, jak bardzo uda mi się zaskoczyć pozytywnie Wasze kubki smakowe. W przypadku tego koktajlu - old fashioned, długie mieszanie go z lodem sprawia, że ocet balsamiczny traci swoją gorzkość i ostrość. Lekko wyczuwalny posmak octu idealnie wpasowuje się w charakterystykę koktajlu, porządnie zastępując Angosturę Bitters. Do tego splash idealnie balansującego słodycz syropu żurawinowego i koktajl prawie mamy gotowy. Jak dokładnie go przygotować? Przepepis znajdziecie poniżej.

 

drinki-z-whisky

old-fashioned-drink

 

Przepis na drinka Old Fashioned z octem.

 

 Składniki:  Sposób przygotowania:
 50 ml whiskey
 15 ml syropu żurawinowego 
 pół łyżeczki / 3 krople octu balsamicznego
 W szklanicy barmańskiej lub słoiku wypełnionym lodem mieszamy łyżką wszystkie składniki przez 20 sekund.
 Przelewamy do szklanki wypełnionej lodem.
 Dekoracja suszoną pomarańczą i kandyzowaną żuyrawiną.

Samo połączenie wyrwie Was z kapci. Najpierw przebijemy się poprzez smak balsamico, który łagodnie prześliźnie się po naszym podniebieniu, aby później trafić na lekką słodycz płynącą z syropu żurawinowego bo na końcu doznać zaskoczenia bardzo długim finiszem Waszej whiskey. Idealny drink dla mężczyzn, ale kobietom które nie lubią smaku czystej whisky również przypadnie do gustu!

Przepis na syrop z żurawiny znajdziecie w dodatkowych materiałach poniżej.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27