Orzeźwiający drink z rumem na Aperitif

Tym razem przygotowaliśmy dla Was coś naprawdę orzeźwiającego i mocnego. Mocny drink z rumem i campari jako aperitiff przed posiłkiem sprawi, że w przeciągu chwili nabierzecie ochoty żeby coś przekąsić. 

Orzeźwiający drink z rumem na Aperitif

Pobudzenie trawienia.

 

Witajcie, dzisiaj przedstawię prosty przepis na koktajlowy aperitif, czyli trunek podawany przed jedzeniem, którego zadaniem jest pobudzić nasz żołądek do trawienia spożytych w następnej kolejności potraw. Ogólnie rzecz ujmując aperitif jest to mieszanka alkoholowa (do 35% zawartości alkoholu) zazwyczaj wzbogacana wyciągami z ziół lub korzeni.

Mieszanka taka może być gorzka, może być kwaśna, ale nie może być na pewno słodka, gdyż zadaniem aperitif’u jest pobudzenie żołądka i wzmożenie odczuwalnego głodu, a nie nasycenie go płynami zawierającymi cukier. Stąd też klasyczny aperitif nie powinien być mieszany z sokami, jedynie wodą lub w niektórych przypadkach tonikiem.

 

mocny-drink-na-aperitiff

 

Nie ma również jednego przepisu na idealny aperitif, a zarówno różnorodność alkoholi, jak i dodatków sprawia, że można tworzyć bardzo zróżnicowane mieszanki, że w zależności od szerokości geograficznej są one naprawdę od siebie różnorodne.

Dzisiaj przedstawię prosty przepis łączący styl tworzenia aperitif’u polskiego oraz włoskiego. Prawdopodobnie pierwszym skojarzeniem jakie przyszło wam na myśl to campari, i jest to strzał w dziesiątkę, ponieważ wykorzystamy 40 ml tego gorzkiego bittera w naszym koktajlu. Drugim składnikiem będzie wódka. I ktoś mógłby teraz zapytać, a co ma wódka do tradycji aperitif? Otóż ma i to całkiem sporo, ponieważ było u nas tradycją rozpoczynać wykwintne dania od kieliszka wysoko gatunkowej wódki, czasami starki lub piołunówki.

 

 

drink-z-campari-i-rumem

 

Potrzebne składniki do drinka typu aperitif:

 

40 ml campari

40 ml rumu

Kropla angostury

Woda gazowana splash

 

Sposób przygotowania drinka:

 

Przejdźmy zatem do wykonania, a wykonanie będzie banalnie proste. Schładzamy szkło koktajlowe, następnie do szklanki wlewamy campari, wysoko gatunkową wódkę np. Uluvkę, oraz kroplę angostury aromatic bitters dla podkreślenia wytrawności. Wszystko dokładnie mieszamy i uzupełniamy woda gazowaną. Jako dekoracja może posłużyć zest z pomarańczy. Smacznego! 

 

orzezwiajacy-drink-z-rumem

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje