Palm Beach – smaczny drink z ginem i ananasem.

Sprawdź przepis na drinka Palm Beach prosto ze słonecznej Florydy! Egzotyczne połączenie ginu, soku ananansowego, soku z grejpfruta i słodkiego wermutu w jednym drinku! Musisz to sprawdzić! 

Palm Beach – smaczny drink z ginem i ananasem.

Palm Beach -
egzotyczny drink prosto z Florydy. 

 

Nazwa tego drinka przywołuje u mnie wspomnienia sprzed 10 lat kiedy to dwa lata swojego życia spędziłem na Florydzie, zamieszkując malownicze i ekskluzywne Palm Beach. Jeżeli szukać nawiązania składników do różnorodności mieszkańców przepis  trafia w samo sedno. Palm Beach to malowniczy kurort umieszczony w samym sercu Florydy. Z jednej strony plaże i ocean, z drugiej strony natura i dzikie bagna zamieszkałe przez aligatory. To co urzekło mnie osobiście w Palm Beach to kontrasty które powodują, że Floryda jest tak cudownym miejscem na ziemi. Nie inaczej ma się z dzisiejszym przepisem, którego składniki na pierwszy rzut oka wcale nie wyglądają na świetnie pasujące do siebie. Ale to właśnie zaskoczenie, w przepisie na tego egzotycznego drinka odgrywać będzie największą rolę.

 

drink-z-usa

 

Floryda większości z Was skojarzy się pewnie z egzotycznym miejscem nad Oceanem, i bardziej doszukiwalibyście się połączenia rumu, pisco, cachacy niż składnika bazowego mojego drinka jakim będzie gin. Tak właśnie! Drink z ginem o egzotycznym charakterze? Czy to możliwe? Sprawdźmy ;)

 

drink-z-ginem



Potrzebne składnki:



40 ml ginu np. J.A Baczewski

15 ml słodkiego wermutu lub słodkiego wina

15 ml soku grejpfrutowego

15 ml soku ananasowego

 

egzotyczne-drinki



Sposób wykonania:



Zanim wymieszamy wszystkie składniki z lodem w shakerze, warto na kilkanaście minut wcześniej włożyć kieliszek koktajlowy do zamrażarki. Spowoduje to, że nasz drink nie będzie zbyt szybko tracił temperatury. Następnie wszystkie składniki wlewamy do shakera i energicznie wstrząsamy. Przelewamy do kieliszka koktajlowego i dekorujemy wisienką koktajlową wrzuconą do środka lub listkiem ananasa umieszczonym na rancie kieliszka. Smacznego!

 

Drink Palm Beach z ginem, sokiem anansowym i sokiem grejpfrutowym to świetny pomysł na zaskoczenie Twoich gości. Jeżeli planujesz imprezę przy basenie lub w ogródku, to ten prosty i smaczny drink idealnie wpasuje się w nastrój Waszego spotkania. Idealnie zbalansowany, zaskakujący smak, i prawie niewyczuwalny smak ginu. To wszystko powoduje, że chce się więcej i więcej … 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje