Strawberry Basil Mule - drink z truskawkami, wódką i bazylią

Zapraszam na wakacyjny, orzeźwiający przepis na drink z bazylią, wódką i truskawkami z dodatekiem piwa imbirowego. Smaczny, drink truskawkowy z aromatyczną bazylią w sam raz na wakacyjne dni.

Strawberry Basil Mule - drink z truskawkami, wódką i bazylią

Drink z truskawkami
i bazylią na lato!

 

Witajcie! Dzisiaj przedstawię Wam kolejny prosty przepis na coraz cieplejsze dni z wykorzystaniem najlepszych polskich truskawek, odświeżającego piwa imbirowego, aromatycznej bazylii, oraz limonki, a jako alkohol posłuży nam dzisiaj wódka u’luvka. Dlaczego uluvka? A no posłuchajcie …

 

kobiecy-drink-na-lato

 

drinki-z-bazylia

 

Wyobraźcie sobie, że u mnie na Podlasiu jest takie straszne miejsce. Kiedyś dawno temu, była tam szkoła, przyjeżdżał do niej słynny pedagog z czasów przedwojennych, ale po wojnie miejsce to opustoszało. Dworek, w którym co roku witały dzieci na koloniach przestał kogokolwiek interesować bo i miejsce było odległe od czegokolwiek, dlatego przez cały ten czas dworek popadał w coraz większą ruinę aż do dni dzisiejszych nic tam się nie wydarzyło.

 

drinki-z-truskawkami

 

I ta historia opowiadana w mojej okolicy podsunęła mi pomysł, żeby zabrać tam na sesję zdjęciową wódkę u’luvka, która jest odtworzeniem przepisu sprzed kilkuset lat, który znaleziono pomiędzy stertami dokumentów. Destylowana jest z jęczmienia, pszenicy i żyta, nie nowoczesnymi metodami, stąd jest to alkohol trudny do nabycia poprzez rzemieślniczy charakter wytwarzania, oraz niski nakład rozlewu.

Połączenie przepisu sprzed kilkuset lat, opuszczony dworek, oraz tajemniczość zawarta w kształcie i znakach na etykiecie stworzyły niepowtarzalny klimat, zresztą sami oceńcie…

 

przepis-na-drink-truskawkowy

 

drinki-na-lato

 

Ale wróćmy do naszego przepisu. Tak wyjątkowy alkohol postanowiłem połączyć z jednej strony ze smakami wytrawnymi, oraz orzeźwiającymi (piwo imbirowe, bazylia), ale z drugiej aby było czuć letni klimat i świeżość (truskawki i limonka).


Składniki potrzebne
do drinka z truskawkami i bazylią:

 

8 truskawek

pół limonki

kilk liści bazylii

45 ml wódka u’luvka

piwo imbirowe lub lemoniada

 

drink-z-truskawkami

 

Przepis na odswieżającego
drinka z bazylią i truskawkami:

 

Najlepiej jeśli przepis na drinka z truskawkami i bazylią wykonamy w miedzianym kubku tzw. copper mug. Do środka wrzucamy truskawki, ugniatamy je muddlerem. Następnie dodajemy bazylię, możemy ją również lekko zgnieść, ale nie za mocno, chodzi tylko o wydobycie aromatu. Następnie wzbogacamy nasz przepis o sok z połowy limonki, oraz odmierzoną ilość alkoholu, wszystko dokładnie mieszamy, uzupełniamy kruszonym lodem, a także piwem imbirowym.

Całość możemy udekorować gałązką bazylii, gotowe.

 

truskawkowy-drink

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje