Przepis na gin infuzowany herbatą owocową.

Gin to taki alkohol który albo się kocha, albo nienawidzi. Dlatego dzisiaj pokażę Wam jak w bardzo prosty sposób w domowych warunkach przygotować łagodniejszą infuzowaną wersję ginu, który poźniej będziecie mogli uzyć jako dodatek do koktajli, drinków lub po prostu ginu z tonikiem w wersji smakowej! Brzmi ciekawie? Zapraszam dalej.

Przepis na gin infuzowany herbatą owocową.

 

Jak zrobić gin w wersji smakowej.

Nic podobno nie przynosi większej satysfakcji i lepiej nie smakuje niż rzeczy przygotowane własnoręcznie. Dlatego tak często unikam smakowych alkoholi na rzeczy przygotowywania ich wersji smkowych w zakątkach mojej kuchni. Gin jest jednym z moich ulubionych alkoholi, i jego pozycja powoli ale ciągle rośnie na naszym rynku. Ci którzy nie wyobrażają sobie wyjścia do klubu bez przynajmniej jednej porcji Ginu z Tonikiem lub klasycznego Negroni wiedzą o czym mówię. 

Dzisiaj chciałbym pokazać Wam jak w prosty sposób przygotować własny infuzowany gin w wersji smakowej, który będzie bardziej "dostępny", dla osób, które rękami i nogami zapierają się przed jego piciem. Zapraszam.

przepis-na-drinka-z-ginem


smakowy-gin-przepis

 

Domowy alkohol z herbaty.

 

W dzisiejszej propozycji przygotujemy smakowy, infuzowany gin na bazie owocowej herbaty. Im lepszej herbaty owocowej użyjemy, tym intensywniejszy w smaku i zapachu będzie nasz gin. Ja do swojego przepisu użyłem herbatę pomarańczową, na bazie której w kolejnym przepisie przygotuję smakową wersję ginu z tonikiem z nutą pomarańczy. Jesteście gotowi na przepis? Zaczynajmy:

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 150 ml ginu (3 porcje)
 2-3 łyżeczki herbaty owocowej
 Do słoiczka wsypujemy herbatę.
 Zalewamy ginem i odstawiamy na minimum 20 min. Najlepiej kilka godzin - bedzie intensywniejszy.
 Przecedzamy przez sitko! Smacznego.


infuzowany-gin


drink-z-ginem-lubuski

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje