https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Przepis na syrop jagodowy bez dodatku chemii - Koktajl.TV

Przepis na syrop jagodowy. Prosty, szybki, bez dodatku chemii.

Domowy syrop jagodowy, to idealna baza do użycia w koktajlach, lemoniadach, czy jako dodatek do herbaty. Dziś pokażemy Wam przepis na syrop z jagód, który przygotujemy w 5 minut, bez użycia chemii. Ten smak uzależnia, bo jest tak smaczny.

Przepis na syrop jagodowy. Prosty, szybki, bez dodatku chemii.

 

Smak lata..

Sezonowe owoce uwilebiam przede wszystkim dlatego, że można wykorzystać je na wiele sposobów jak np. konfitury, dżemy, przeciery, czy owocowe syropy, które później wykorzystujemy w naszych przepisach. Drogą jaką obrałem kilka lat temu i sytematycznie nią podążam jest naturalność. Tak też dzisiaj zapraszam Was na domowy sposób przygotowania smacznego i aromatycznego syropu jagodowego bez dodatku konserwantów. Zapomnijcie o sklepowych zamiennikach i bierzmy się do pracy. Smak domowego syropu jagodowego zrekompensuje poświęcony przez Was czas. 

Do przygotowania 0,5 L syropu z jagód potrzebować będziemy 100 gram leśnych, czarnych jagód, 300 gram cukru (najlepiej brązowy) i 200 ml wody. Całość wrzucamy do rondelka i na wolnym ogniu podgrzewamy do momentu kiedy syrop się zagotuje. Nie zwalniając ognia rozgniatamy jagody tłuczkiem lub je blendujemy w środku. Przecedzamy przez sitko do butelki i odstawiamy do ostygnięcia. Tak przygotowany syrop możemy przechowywać w lodówce nawet do 2 tygodni.

PORADA: Możecie także przelać syrop do słoika i odstawić do spiżarni. Aby wydłużyć jego ważność nawet do 2-3 lat, przelewamy gorący syrop do wyparzonego w gorącej wodzie słoika i zakręcamy, odstawiając nakrętką do dołu. Pod wpływem temperatury słoik się uszczelni, a my będziemy mogli cieszyć sie domowym syropem z jagód w każdej chwili. 

Jeżeli nie wiedzieliście do czego i jak wykorzystać jagody to podsuneliśmy Wam właśnie prosty przepis na syrop z jagód, a radość dzieci pijących lemoniadę o wyglądzie soku z gumijagód będzie najlepszą nagrodą. Oczywiście możecie go także wykorzystać w alkoholowych przepisach np. w Leśnej Caiprosce z limonką i trzcinowym cukrem, która najlepiej smakuje w czasie upalnego lata.  

/syrop_z_jagod_przepis

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27