Nevada - wakacyjny drink z rumem i grejpfrutem

Zapraszam Was na przepis na wakacyjnego drinka z rumem, sokiem z grejpfruta i limonką. Orzeźwiający, rzeźki drink, który idealnie wkomponuje się w letnią, słoneczną aurę, i już po chwili poczujecie smak głębokiego orzeźwienia!

Nevada - wakacyjny drink z rumem i grejpfrutem

Drink z rumem na lato. 

 

Tym razem przedstawię Wam prosty przepis na koktajl, który będzie orzeźwiającą alternatywą do bardziej znanych szerszej publice rumowych fantazji, pozwalających schłodzić nas podczas upalnych letnich dni.

Koktajl będzie dominował w smaku kwasowością, dlatego od razu uprzedzam, że przypadnie do gustu osobom ćwiczącym do orderu uśmiechu ;) ale przede wszystkim schłodzi odpowiednio nasze ciało przy okazji dostarczając duuuużo witamin naszemu organizmowi.

Przed państwem Nevada drink. Połączenie białego rumu, soku z limonki, soku z grejpfruta, cukru trzcinowego oraz 2 kropel angostura bitter. Coś pomiędzy Daquiri, a Papa Doble - ulubionym drinku samego Ernesta Hemingway-a. 

 

drink-z-rumem

 

Specjalnie napisałem cukier trzcinowy, ponieważ bardziej wkomponowuje się on w ideę koktajli z rumem, gdyż sam rum, wytwarzany jest z trzciny cukrowej. Jednak jeśli nie mamy takowego, a na dworze topi się asfalt, spokojnie możemy zastąpić go zwykłym.

 

 drinki-na-wakacje

 

Proponowany przeze mnie przepis na drink z rumem na pierwszy rzut oka wydaje się być kwintesencją smaku kwaśnego, jednak wspomniany wyżej cukier, rum, a także odrobina angostury bitters, zgubi ten wydawać by się mogło dominujący smak w koktajlu, przez co mieszanka będzie komponowała się idealnia,  dodatkowo schładzając, oraz orzeźwiając w letnie dni.

 

Potrzebne składniki do drinka Nevada:

 

60 ml jasnego rumu np. Angostura
60 ml soku grejpfrutowego
15 ml soku z limonki
2 łyzeczki cukru lub 15 ml syropu cukrowego

 

Jak zrobić
orzeźwiającego drinka z rumem:

 

Aby przygotować drinka z jasnym rumem bierzemy koktajlówkę, uzupełniamy ją lodem oraz wodą aby schłodzić szkło, odstawiamy na bok. Następnie shaker uzupełniamy lodem, do środka dodajemy sok z limonki, jasny rum, sok grejfrutowy oraz opcjonalnie kilka kropli angostury bitters, zamykamy shaker i energicznie wstrząsamy kilkanaście sekund, aż całość wymiesza się oraz schłodzi. Kolejnym krokiem będzie przelanie naszego drink do wcześniej schłodzonego kieliszka koktajlowego, przez co temperatura drinka dłużej pozostanie na odpowiednim poziomie. Dekorować możemy limonką lub kwiatami.

 

P.S. polecam dopijać koktajl do końca, ponieważ na końcu czeka nas słodka niespodzianka w postaci cukru, który do tej pory jeszcze się nie rozpuścił. Uważajcie tylko z zawartością rumu. Nieodpowednie oko i przelanie i tak dużej porcji alkoholu może sprawić, że szczególnie latem jedna porcja może okazać się wystarczająca! Smacznego! 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje