East cherry blossom - wiśniowy drink z wódką

Wiśnie i alkohol? Połączenie idealne. Sprawdź przepis na wiśniwoego drinka z wódką i limonką jaki przygotowali dla Was nasi specjaliści i ciesz się chwilą. Bo chwilę są ulotne jak ulotka ...

East cherry blossom - wiśniowy drink z wódką

Wiśnie towarem deficytowym? 

 

Dzisiejszy dzień zaczniemy od fajnego przepisu na drinka z wiśniami i wódką, ale pytanie pozostaje jedno. Czy każdy posiada dostęp do wiśni? Ponieważ w tym roku natura nie obrodziła na moim rodzimym Podlasiu w dary z ogródków, sadów oraz pól. Wiśnie można by rzec stały się towarem deficytowym. Kto by się spodziewał, że doczekamy takich czasów. Ale na szczęście są miejsca, gdzie pogoda na wiosnę była mniej kapryśna i udało mi się zdobyć soczyste, duże wiśnie, wypieszczone słońcem. To ważne, aby były z jak najbardziej naturalnej uprawy, ponieważ te ze sklepu mają zdecydowanie mniej aromatu, i musimy pamiętać o ich przepłukaniu.

 

drink-wisniowy

 

drink-z-wisniami-i-wodka

 

A ten koktajl z wiśniami to rzecz jasna, kwintesencja prostoty. Ponieważ całość przygotowujemy w shakerze. Powiem wiecej! Nie musimy nawet zadręczać się drylowaniem wiśni. Nie wiem czy to powszechne słowo czy gwara wiec jeśli ktoś nie wie, drylowanie to proces pozbywania się pestek z wiśni, którego dziś unikniemy. Przejdę już do sedna bo pisząc podjadam co zdanie jedną wisienkę i w tym tempie, za chwilę zjem cały zapas moich wiśni, a musi wystarczyć do przepisu.

 

czerwony-drink-na-lato

 

Składniki.

 

40 ml wódki np. Uluvka 

15 ml syropu cukrowego  ----> sprawdź przepis! 

20 ml soku z limonki

10 wiśni

 

krwisty-drink

 

Przepis na wiśniowy drink z wódki. 

 

Otóż chłodzimy szkło koktajlowe. Wszystkie składniki lądują w shakerze. Zgniatamy całość muddlerem a następnie dosypując lód, energicznie wstrząsamy całość. Przelewamy do koktajlówki przez double strain i cieszymy się kolejnym smakiem lata.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje