Przepisy na shoty z wódki na Sylwestra

Jeżeli szukasz inspiracji na ciekawe przepisy na Sylwestowe szhoty świetnie trafiłeś. Sprawdź najlepsze shoty z wódką na Sylwestra, które staną się hitem Twojej domówki.

Przepisy na shoty z wódki na Sylwestra

Jeszcze chwila przedświątecznych przygotowań, Wigilia i znów staniemy przed wyzwaniem organizacji Sylwestrowej imprezy. Wielu z Was spędzi tego Sylwestra w domu, dlatego przychodzę do Was z pomocą i przestawiam proste i smaczny przepisy na shoty z wódki w sam raz na domówkę. Postaram się zróżnicować tak przepisy, aby każdy z Was znalazł coś dla siebie. Szukasz pomysłu na shoty z wódką na Sylwestra? To zestawienie jest dla Ciebie!

 

drinki-z-oliwka

shoty-z-oliwka
Dirty Martini – shot w stylu Jamesa Bonda.


Zacznijmy od klasyka w wersji rozlanej na shoty. Zacznijmy od Dirty Martini, drinka który zna każdy miłośnik serii Jamesa Bonda. Taki shot z wódką idealnie nadaje się jako aperitif podany na początku Sylwestrowej imprezy. Czy jesteście gotowi na porządną dawkę mocy? Zapraszam.

Składniki:

60 ml wódki np. Uluvka
30 ml wermutu
10 ml zalewy z oliwek

Sposób przygotowania:

Do shakera wypełnionego lodem wlewamy wszystkie składniki i energicznie wstrząsamy z lodem. Przelewamy do 3 kieliszków i dekorujemy oliwką nabitą na wykałaczkę. Smacznego!

Zapraszając mężczyzn na swoją imprezę żegnającą stary i witają nowy rok, przygotuj im Dirty Martini w shotach. Ten wzrok po pierwszej kolejce sprawi, że na mojego bloga będziesz wpadać zdecydowanie częściej. Ps. Wcale nie potrzebujecie fraku, żeby tej nocy poczuć się jak prawdziwy James Bond. Jednak maniery należy zachować i wytrwać do samego rana!

 

shoty z wodka na sylwestra/shoty-z-wodki-na-sylwestra

 

 

Sylwester w Mediolanie – prosty shot z Aperolem.
 

Kolejna moja propozycja skierowana jest w szczególności do kobiet, które latem dałyby się pokroić za Aperol Spritz. Tym razem przygotujemy shota z Aperolem, wódką i sokiem z pomarańczy, który w ten zimowy wieczór przypomni nam o nadchodzącym lecie. Shot z Aperolem? Dlaczego by nie!

Składniki:
50 ml Aperolu
50 ml wódki np. Uluvka
30 ml soku pomarańczowego
15 ml syropu cukrowego  -> sprawdź przepis

 

 

Sposób przygotowania:

Do shakera wypełnionego lodem dodaj wszystkie składniki. Całość energicznie wstrząśnij i przelej do 4 kieliszków. Do przegryzienia połóż na kieliszku ćwiartkę pomarańczy.

 

Gwarantuję Wam, że te proste shoty z wódką i aperolem staną się hitem Waszej domówki Sylwestrowej. Tym razem prosecco zostanie zastąpione wódką, przez co moc naszego shota wzrośnie. Uważajcie więc na jego ukrytą moc, ponieważ smak nie wskazuje na to, że po kilku kolejkach Wasz Sylwester może się przedwcześnie zakończyć … J
Ciastko orzechowe – shoty z wódką i likierem orzechowym!
 

Kolejna moja propozycja na dziś to ciasto orzechowe w płynnej postaci. Smaczny i deserowy shot z wódką i orzechówką, który pokocha każdy miłośnik słodszych drinków. Jeszcze niedawno pisałem o tym, że w od kiedy na rynku pojawiła się orzechówka od J.A Baczewski, to w końcu zakochałem się w tym smaku. Dziś nie może tej orzechowej nalewki zabraknąć w moim przepisie. O ile smak tego shota będzie przypominał ciasto orzechowe, o tyle moc może być zdradliwa, ponieważ pod ciekawym smakiem kryje się połączenie dwóch mocnych alkoholi, wódki i orzechówki.

 

Składniki:

60 ml wódki
60 ml orzechówki
ćwiartka cytryny

Sposób przygotowania:

Do shakera wypełnionego lodem dodaj wódkę i orzechówkę i energicznie wstrząśnij. Całość przelej do czterech kieliszków. Na każdym kieliszku połóż ćwiartkę cytryny.

 

shoty-z-orzechowka

 

Organizując zabawę sylwestrową warto zapoznać się z ciekawymi przepisami na shoty, którymi zaskoczycie swoich znajomych. Taka zabawa w domowego barmana świetnie zintegruje całe towarzystwo i zaskoczy tych, którzy nie pijają alkoholu w czystej postaci. Jeżeli szukacie więcej inspiracji na ciekawe i smaczne shoty, koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki à przepisy na shoty.

 

orzechowe-shoty

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje