https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Raspberry Smash – malinowy drink z wódką na lato - Koktajl.TV

Raspberry Smash – malinowy drink z wódką na lato

Malinowa Rozkosz to orzeźwiający i smaczny drink z wódką i malinami. Smakuje najlepiej w lato, kiedy potrzebujesz szybkiego orzeźwienia w postaci pysznego drinka. 

Raspberry Smash – malinowy drink z wódką na lato

Maliny to jeden z moich ulubionych owoców sezonowych, które zawsze w wakacje podjadam z krzaka w przydomowym ogródku. Poza sezonem bardzo łatwo dostać świeże maliny zza granicy, i na taki koszyczek padł mój wybór podczas ostatniego wyjścia na zakupy. Czasem mała chwila przyjemności potrafi sprawić, że chociaż na chwilę zapomnimy o zimie, którą coraz większymi krokami goni Pani wiosna. Ja wybierając maliny, postanowiłem przygotować smacznego i orzeźwiającego drinka z malinami, wódką, cytryną i tymiankiem. To połączenie zaskoczy nie jednego miłośnika drinków z wódką, które dla wielu kojarzą się jako, te dość mocne. Ja dziś sprawię, że w moim przepisie nie wyczujecie nawet grama wódki, i wcale nie dlatego, że używam wódki słabej jakości. Takie połączenie zasługuje na wyjątkowy alkohol bazowy, jakim będzie jedna z moich ulubionych czystych wódek jaką jest Uluvka.

 

 

 drink-z-wodka-i-malinami

 

 drinki-z-tonikiem

 

 

Składniki:

50 ml wódki

20 ml soku z cytryny

15 ml syropu cukrowego

10 ml soku z granatu

8 malin

tymianek

 

wodka-z-malinami

 Sposób przygotowania:

 

Do shakera dodaj maliny i wódkę. Całość dokładnie ugnieć. Dodaj lód i resztę składników, oprócz tymianku. Całość energicznie wstrząśnij. Przelej do szklanki wypełnionej kruszonym lodem. Dekoracja malinami i gałązką tymianku. Smacznego!

Raspberry Smash to jeden z moich faworytów na nadchodzące wakacje. Orzeźwiający drink z wódką i malinami, podany z dużą ilością kruszonego lodu, sprawi, że żaden upał nie będzie nam straszny. Smaczny, lekko kwaśny, odświeżający i do tego bardzo, ale to bardzo malinowy! Jeśli kochasz maliny, to ten przepis na malinowego drinka jest właśnie dla Ciebie.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27