https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Sidecar - przepis na drinka z koniakiem | HISTORIA - Koktajl.TV

Sidecar - przepis na drinka z koniakiem.

Sidecar to dość mocny i wytrawny koktajl na bazie koniaku, likieru z pomarańczy i świeżego soku z cytryny. Polecam go degustować osobom o dość mocnej głowie i wprawionym w dość wytrawnych, mocno alkoholowych smakach. Zapraszam na przepis na drinka z koniakiem! 

Sidecar - przepis na drinka z koniakiem.

 

 

Sidecar.
Historia klasycznego drinka.

 

Pomimo, że przepis na Sidecar po razy pierwszy został opublikowany w 1922 roku, to według legendy miał zostać stworzony podczas pierwszej wojny światowej przez amerykańskiego kapitana. Głosi ona, że nazwał on koktajl na cześć przyczepy motocyklowej, w której znalazł schronenie po wypiciu kilku kolejek koktajlu. Przyczepa motocyklowa doczepiana z boku motocykla zwykle w czasie działań wojennych nazywana jest właśnie przez amerykanów jako Sidecar.

Dość mocne połączenie koniaku, likieru pomarańczowego i soku z cytryny już po drugiej kolejce może spowodować zawroty głowy. Ja do swojego przepisu użyłem likieru pomarańczowego marki Coiuntreau. Podczas przygotowania drinka należy pamiętać aby wybrać świeżą cytynę i zmrozić odpowiednio wcześniej kieliszki koktajlowe w których podanmy drinka. Sidecar to orzeźwiający, wytrawny mocny drink z koniakiem.

 

Przepis na drink Sidecar.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 

 50 ml koniaku
 20 ml likieru pomarańczowego
 20 ml soku z cytryny

 Wlej wszystkie składniki do shakera wypełnionego lodem i energicznie wstrząśnij.
 Przelej całość do wcześniej schłodzonego kieliszka koktajlowegocytryny. Dekoracja twistem ze skórki limonki.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27