Buca Alma - słodki drink z sambucą, wódką i amaretto

Mocny, a zarazem słodki przepis na drinka z wódką, amaretto i sambcucą, przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi słodszych smaków. Sprawdź jak łączyć sambucę z innymi alkoholami. 

Buca Alma - słodki drink z sambucą, wódką i amaretto

Włoska siesta. 

 

Cześć! Dzisiaj przedstawię prosty przepis dla twardzieli. I nie mam tu na myśli tylko mężczyzn, ponieważ smak dzisiejszego drinka raczej powinien przypaść do gustu głownie kobietom, co nie wyklucza spożywania go przez płeć zwaną tą mniej piękną.

A dlaczego napisałem, że jest to koktajl tylko dla osób, które nie krzywią się od razu na samą myśl o alkoholu? Ponieważ dzisiaj połączymy właśnie trzy alkohole w prostym przepisie, gdzie głównym sprawcą zamieszania jest sambuca,czyli likier znany nam z płonących koktajli, jednak dziś w nieco innym wydaniu. Smak tego alkoholu to bardzo wyrazisty posmak anyżu, lukrecji oraz czarnego bzu, czyli podstawowych, (ale nie jedynych) składników używanych do produkcji tego likieru.

 

drink-z-sambuca

 

Aby nadać charakteru naszemu koktajlowi z sambucą dodamy również do niego wódkę, co z jednej strony rozcieńczy gęsty likier anyżowy, jednak nie osłabiając jego zawartości procentowej. Polecam użyć wódki wysokiej gatunkowo, gdyż unikniemy wtedy przedostania się do koktajlu niepożądanych aromatów występujących w tanich zamiennikach. Ja użyłem w tym przypadku wódki Uluvka.

Trzecim z kolei i ostatnim (nie)stety alkoholem będzie amaretto jako dopełnienie całości. Tutaj używamy połowy miarki czyli 20 ml, ponieważ charakterystyczny smak migdałów mógłby zaburzyć pozostałe smaki przez co koktajl utraciłby swój idealny balans.

 

drink-z-sambuca

 

Składniki do drinka z Sambucą:

 

20 ml Sambuci np. Antica 

40 ml wódki

20 ml amaretto 

 

Przepis na słodki drink z Sambucą:

 

Przygotowanie drinka z Sambucą, wódką i amaretto jest banalnie proste, gdyż do szklanki wypełnionej lodem wlewamy wszystkie składniki dokładnie mieszając aż całość się schłodzi oraz wymiesza, koktajl gotowy. Przyznam, że schłodzona całość jest bardzo przyjemna, i o dziwo nie tak mocna w smaku, jak miałyby wskazywać na to składniki, dlatego polecam ten przepis dla miłośników słodszych smaków, jednak ostrzegam aby pić rozważnie, ponieważ ukryta moc w drinku z wóką, sambucą i amaretto może dać o sobie znać dopiero po kilkunastu minutach.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje