https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Szarlotka drink - Przepis na drinka z żubrówka - Koktajl.TV

Szarlotka drink. Żubrówka z sokiem jabłkowym.

Drink Szarlotka to najpopularniejsze w Polsce połączenie żubrówki z sokiem jabłkowym. Dzisiaj postaram się Wam przybliżyć ten przepis, i urozmaicić go w taki sposób aby smakował jeszcze bardziej. Zapraszam na drinka Szarlotka.

Szarlotka drink. Żubrówka z sokiem jabłkowym.

 

Najpopularniejszy drink z żubrówką.
Tatanka, Szarlotka, Apple Pie.

 

Żubrówka z trawą z turówki wonnej to jeden z najpopularniejszych polskich produktów kojarzonych za granicą. To właśnie pęd turówki wonnej nadaje Żubrówce unikalny smak, aromat oraz lekko zielony kolor. Chociaż nie jestem zwolennikiem pica tego trunku z kieliszka, to idealnie nadaje się do komponowania drinków, szotów oraz jako prezent dla zagranicznych gości.

Żubrówka z trawą idealnie komponuje się z sokiem jabłkowym. Najpopularniejszym połaczeniem jest żubrówka z sokiem jabłkowym czyli tzw. Szarlotka drink, tatanka czy w USA znany jako Apple Pie Cocktail. Chociaż oryginalnie przygotowywana z klarownym sokiem jabłkowym, oraz bez dodatku soku z cytryny ja postanowałem zmienić lekko moją kompozycję. 

Do mojego przepisu na szarlotkę wykorzystałem ogólnie dostępny sok jabłkowy tłoczony, którego kolor jest lekko mętny, ale uwierzcie mi, że smak i aromat rekompensuje wygląd. Odrobina soku z cytryny dodatkowo orzeźwi naszego drinka. Całość idealnie połączy szczypta cynamonu, którym posypałem drinka i wachlarz z jabłek, którego użyłem do dekoracji.


szarlotka-drink-przepis

 

Przepis na drink Szarlotka.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 40 ml żubrówki Bison Grass
 10 ml soku z cytryny
 100 ml soku jabłkowego tłoczonego
 szczypta cynamonu
 jabłko do dekoracji
 Do wysokiej szklanki wypełnionej lodem dodaj żubrówkę, sok z cytryny i uzupełnij sokiem jabłkowym.
 Zamieszaj całośc i posyp cynamonem.
 Do dekoracji wykorzystaj wachlarz z jabłka.
 Smacznego!

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Jeżeli przepis Ci się spodobał zostaw łapkę w górę i udostępnij go znajomym używając przycisku na dole.  Koktajl.tv - zmieniamy kulturę picia alkoholu.
 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27