Sznyt - przepis na drinka z whisky i konfiturą z fig.

Tym razem zapraszam Was w podróż do przedwonejennego Lwowa, gdzie na salonach królował Baczewski. W dzisiejszym przepisie na drinka z whisky połączymy whisky z konfiturą z fig i aromatycznym pomarańczowym bitterem. Zapraszam na Sznyt - prosty przepis na drink z whisky.

Sznyt - przepis na drinka  z whisky i konfiturą z fig.

Prowadząc tego bloga zawsze starałem się przygotowywać przepisy tak, aby każdy z Was mógł znaleźć coś dla siebie. Począwszy od zróżnicowania smaków drinków na bazie wszelakich alkoholi, po stopień trudności ich wykonania - od podstawowego, aż po zaawansowany. Tym razem pójdziemy w ślady jakże popularnego Breakfast Martini, ale zamiast ginu użyjemy whisky na bazie przedwojennej receptury jaką jest J.A Baczewski. Breakfast Martini to drink śniadaniowy, który swoją popularność zyskał poprzez dodanie niekonwencjonalnego składnika jakim jest dżem. Tym razem ja postaram się Was zaskoczyć i w moim przepisie główne skrzypce odegra konfitura z fig.

 

 

drinki-z-whisky


Konfiturę figową z pewnością dostaniecie o wiele prościej niż szukanie fig i przygotowanie własnej konfitury domowej roboty, dlatego ja dziś wykorzystam tą gotową ze sklepu. Oprócz konfitury i whisky J.A Baczewski, która idealnie wkomponuje się w styl drinka elementem który będzie odgrywał istotną rolę będą bittery. Angostura Aromatic Bitter to składnik który każdy miłośnik drinków i koktajli powinien posiadać w swoim asortymencie. Bez angostury nie przygotujecie ani Old Fashioned, ani wspomnianego dziś przepisu na drinka Sznyt. Kolejnym bitterem jaki dodam jest Angostura Orange Bitter, który doda cytrusowych aromatów i świetnie połączy się z konfiturą. Jeżeli nie macie Orange Bittera możecie wycisnąć do środka olejki eteryczne mieszczące się w skórce pomarańczy. Efekt nie będzie ten sam co w przypadku dodania Orange Bittera, ale jak to mówią „lepszy rydz niż nic”.

 

 

baczewski-whisky-drink

 

 

Składniki potrzebne do drinka z whisky:

 

50 ml whisky J.A Baczewski

2 łyżeczki konfitury z fig

3 dashe angostury aromatic bitters

3 dashe angostury orange bitters 

 

 

drink-sznyt-z-konfitura

 

 

Przepis na drink z whisky i konfiturą z fig:

 

Do szklanicy barmańskiej, lub dużego słoika dodaj lód oraz wszystkie składniki. Za pomocą łyżki barmańskiej mieszaj przez 20 sekund. Przy pomocy sita double strain lub sitka do herbaty, przelej zawartość szklanicy do niskiej szklanki z lodem.  Do środka można dodać skórkę z pomarańczy jako dekorację. Smacznego.


Lekko słodki drink, który może okazać się zdradliwy. Zawarta moc alkoholu w postaci whisky i słodycz płynąca z konfitury spowodują, że drink przypadnie do gustu zarówno kobietom nie pijającym na co dzień whisky, oraz mężczyznom, którzy za smak i moc aqua vitae daliby się pokroić. Jednym słowem Sznyt to drink idealny na randkę we dwójkę.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje