Truskawkowa Rozkosz - drink z rumem i truskawkami

Pisząc ten tekst właśnie uświadomiłem sobie, że nieuchronny koniec lata zbliża się wielkimi krokami. Późnowieczorne 12 stopni, to jeden z tych momentów, kiedy zastanawiasz się czy aby na pewno wykorzystaliście to lato w pełni! Mam nadzieję, że chociaż Wam się udało! Dlatego postanowiłem, że rozgrzeję Was połaczeniem, które troszkę rozgrzeje Wasze zmarźnięte stopy rumem i przypomni o odchodzacym lecie w postaci musu z truskawek! Truskawkowa Rozkosz to prosty drink owocowy z truskawkami, którego pokochacie za to wyjątkowe połączenie.

Truskawkowa Rozkosz - drink z rumem i truskawkami


Szukasz pomysłu na to co można zrobić z truskawek?
Sprawdź nasz przepis na truskawkowy drink z rumem.

 

Dlaczego napisałem o wykorzystaniu lata w pełni? Właśnie sobie uświadomiłem, że nie skorzystałem nawet z jednego dnia tego jakże słonecznego lata, ze względu na moje życie osobiste, które legło trochę w gruzach. Poza jednym dniu spędzonym nad morzem, to były najgorsze wakacje w moim życiu. Nie będę zadręczał Was smutnymi opowiastkami o tym co się działo, bo wyszedłem na prostą i jak widzicie przepis za przepisem pojawiają się na blogu! Poza tym czekam połowy wrzesnia aby udać się w góry - kocham góry, i będzie to czas kiedy pojawi się kilka przepisów na jesienne grzańce! 

Wracajac do przepisu Truskawkowa Rozkosz to mój autorski, bardzo prosty drink na bazie rumu, musu truskawkowego oraz soku z limonki. Całość dopełnione orzeźwiającym Spritem idealnie wkomponowuje się w smak i charakter tego drinka. Idealny przepis dla miłośników truskawek i owocowcyh drinków, w których to nie alkohol odgrywa pierwszoplanową rolę. Jeżeli z nostalgią przypominasz sobie upalne dni i promienie słońca lejace się z nieba to ten przepis idealnie pasuje do sytuacji. Orzeźwiajacy o intensywnym truskawkowym smaku. Aromatyczna mięta użyta do dekoracji idealnie wkoponowuje się swoim aromatem do tego naturalnego przepisu. Spróbujcie tego w domu!drink-z-truskawkami-rumem

Przepis na truskawkowy drink z rumem.
 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 40 ml rumu
 20 ml soku z limonki
 15 ml syropu cukrowego
 30 ml musu truskawkowego (rozgniecione 5 truskwawek)
 Sprite
 Do shakera wypełnionego lodem dodaj rum, sok z limonki, syrop cukrowy i mus z truskawek.
 Całość energicznie wstrząśnij.
 Przelej do szklanki wypełnionej lodem i uzupełnij Sprite.
 Dekoracja truskawką i gałązką mięty.

 

Przepis na syrop cukrowy w domu.

Do rondelka dodaj 100 ml wody i 200 gram cukru. Całość podgrzewaj na małym ogniu mieszając aż do rozpuszczenia. Przechowuj w szczelnie zamkniętej butelce w lodówce przez okrez do 3 tygodni.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem


Sprawdź wideo na Kubański drink z rumem i limonką - Cuba Libre.


 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje