Warstwowy zimowy drink z wódką czarną The Dark.

No i jest! Długo wyczekiwana premiera pierwszej polskiej czarnej wódki już za nami. Dlatego tym razem zapraszam na warstowego drinka z czarną wódką od wyborowej - The Dark, dostępną tylko w sieci Lidl. 

Warstwowy zimowy drink z wódką czarną The Dark.

 

The Dark - czarna wódka z Lidla.

 

Kolejny produkt od Pernod Ricard, który swoją innowacyjnością ma podbić rynek. Do sieci Lidl trafiła pierwsza czarna polska wódka od Wyborowej. Standardowa butelka wódki wyborowa w limitowanej serii The Dark z czarną etykietą wygląda naprawdę przyjemnie dla oka. Jaka jest cena? Za swoją butelkę zapłaciłem 25 zł w Lidly, do którego musiałem przebyć 20 km aby nabyć czarną wódkę. To są właśnie uroki mieszkania na wsi. 

Większość myślała, że czarna wódka The Dark będzie smakowa. Co mnie zdziwiło, smak pozstaje niezmienny, może nawet trochę bardziej "palący" niż czystej. Pita na ciepło bez popitki na długo zostawia po sobie nieprzyjemne uczucie pieczenia w gardle. Dlatego postanowiłem przygotować przepis na warstwowego drinka na bazie The Dark. Przecież trzeba wykorzystać uroki "czarnago koloru".

 

Drink z czarną wódką The Dark.

 

Postanowiłem, że moja kompozycja będzie nawiązywała do zimowych smaków, które też osiągną fajny kontrast w koktajlu. Połączyłem sok jabłkowy tłoczony z sokiem z pomarańczy, cytryny i zbalansowałem syropem imbirowym. Drugą warstwą drinka będzie powolne wlanie czarnej wódki The Dark ostrożnie po łyżeczce do szklanki, w której umieściliśmy już pierwszą warstwę. Dekoracja iście zimowa ze skórki cytryny i rozmaryny, który potarty wcześniej w dłoni pozostawia świeży, ziołowy zapach w całym pomieszczeniu.

Ten drink z czarną wódką przede wszystkim świetnie wygląda jako kolorowy, warstwowy drink. Przed wypiciem należy zamieszać. 

czarna-wodka-drink

 

Przepis na drink z czarną wódką.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 50 ml czarnej wódki The Dark 
 40 ml soku jabłkowego
 40 ml soku pomarańczowego
 10 ml soku z cytryny
 10 ml syropu imbirowego
 Do shakera wypełnionego lodem dodaj sok z pomarańczy, jabłkowy, sok z cytryny i syrop.
 Energicznie wstrząśnij i przelej szklanki wypełnionej lodem po brzegi.
 Delikatnie po łyżeczce wlej 50 ml czarnej wódki The Dark, aby utworzyć drugą warstwę drinka.
 Dekoracja z rozmarynu i skorki z cytryny.
 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem  

 

Przepis na syrop imbirowy znajdziesz w dodatkowych materiałach poniżej.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje