Whiskey z pepsi i limonką. Przepis i proporcje.

Połączenie whisky z colą jest jednym z najpopopularniejszych połączeń jakie można spotkać nie tylko w klubie. Dzisiaj chciałbym pokazać Wam nowy wariant, czyli amerykańska whiskey z dodatkiem pepsi i limonką. Całość podamy w wysokiej szklance, zastępując klasycznie spotkaną niską szklankę do whisky. Zapraszam.

Whiskey z pepsi i limonką. Przepis i proporcje.

 

Pepsi czy Coca Cola do whisky? Co wybrać?

Pomimo, że zawsze pisze o tym jak chciałbym zmieniać kulturę picia alkoholu, i uczyć Was troszkę bardziej skomplikowanych przepisów, to zdaję sobie świadomośc, że częśc z Was wpada na mojego bloga o alkoholach, w poszukiwaniu prostego, szybkiego przepisu na drinka. Dlatego dzisiaj chciałbym się ukłonić w kierunku osób, które szukając imprezowego połączenia wybrali jako bazowy alkohol whisky lub amerykański bourbon. 

Coca cola i Pepsi to jedne z ulbubionych dopełniaczy jakie wybieracie do stworzenia prostego połączenia z whisky. Który wybrać? Na to pytanie Wam nie umiem bezpośrednio odpowiedzieć, ale postaram się dobrać dziś idealne połączenie whisky z pepsi i limonką, która jest wyczuwalnie słodsza od coca coli. Dlatego, też dodatkiem jakiego użyję, który doda orzeźwiajacego, cytrusowego posmaku jest sok ze świeżej limonki. Dlaczego całość przygotowałem w wysokiej szklance typu Highball? Whisky z dużą ilością lodu smakuje naprawdę wybornie. Dzisiejsze połączenie będzie naprawdę bardzo zbliżone do kultowego kubańskiego drinka jakim jest Cuba Libre. Jesteście gotowi? Zapraszam dalej.

whiskey-z-pepsi-drink


Proporcje i przepis na whiskey z colą drink.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 50 ml whiskey
 sok z ćwiartki limonki
 pepsi
 Do wysokiej szklanki uzupełnionej lodem wciśnij sok z ćwiarki limonki.
 Dodaj whiskey i uzupełnij pepsi.
 Zamieszaj. 

 

Whiskey z pepsi, odświeżajacą limonką i dużą ilością lodu to bardzo prosty, smaczny imprezowy drink. Użycie whiskey w wyżej podanej proporcji sprawia, ze ten smak przypadnie do gustu zarówno paniom, jak i panom. Oczywiście, zachęcam Was do testowania i odnalezienia własnych ulubionych proporcji, którymi możecie podzielić się z nami w komentarzu. W zależności od tego jakiej amerykańskiej whiskey użyjecie, smak może się różnić. Użycie amerykańskiego bourbonu sprawi, że Wasz drink będzie zawierał więcej "słodczy" niż, w przypadku użycia szkockiej whisky. 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje