https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Whisky z colą - Proporcje i przepis - Koktajl.TV

Whisky z colą. Proporcje i przepis.

Whisky z colą to jeden z tych przepisów nad którym zazwyczaj nie zastanawiacie się przygotowując go na szybko ze znajomymi. Ale jak mawiają diabeł tkwi w szczególe, więc postaram się przyblizyć Wam moją recepturę i odpowiednie proporcje aby ten drink smakował lepiej. Zapraszam.

Whisky z colą. Proporcje i przepis.

 

Przepis na whiskey z colą.

 

Przeraża mnie wszechobecna bufonada wielu znawców "wody życia", którzy twierdzą, że whisky powinno się pić z odrobiną wody lub podaną z kilkoma kostkami lodu "on the rocks". Wychodzę z założenia, że powinniśmy robić to co lubimy, więc jeśli mamy ochotę na whisky z colą czy z sokiem pomidorowym, no może trochę przesadziłem, to pijmy ją ciesząć się chwilą.  Sam zzasem popadajac w melancholię lubię wypić samo whisky z odrobiną wody rozmyślaląc nad życiem, lub podczas domówki ze znajomymi przygotować pyszne whisky sour , lub dodając colę i limonkę sączyć pierwszą lepszą butelkę whisky która wpadła mi pod rękę.

To jaki gatunek whisky wybierzecie do Waszego przepisu zależy tylko od Was. Nie usłyszycie ode mnie, że ma być to szkocka, irlandzka, tennessee whiskey czy bourbon. To Wy ją wypijecie i to Wam ma smakować, więc wybierzcie taką której smak pokochaliście, lub po prostu której butelkę macie pod reką. Proporcje whisky z colą? Nie ma odpowiednich. Dlaczego? Po pierwsze każdy ma inne kubki smakowe, oczywiście mężczyźni zazwyczaj wolą więcej alkoholu, podczas gdy kobiety nie lubią go wyczuwać w smaku drinka. Po drugie rozmiar szkła. Każda szklanka jest innej pojemności i ilość dodanych składników będzie różna. Dlatego warto czasem kilka razy sprawdzić różne proporcje, aby dojśc do perfekcji wykonania nawet najproszego whisky z colą.

whisky-z-cola

 

Ja do swojego przepisu whisky z colą użyłem J.A Baczewski Whisky i dobrałem proporcje takie, które mi najbardziej odpowiadają. Przepis znajdziecie poniżej. Pod spodem podzielcie się w komentarzach z jaką whisky uwielbiacie pić drinki i jakie są Wasze ulubione proporcje! Salut!


 Przepis i proporcje na whisky z colą.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania:
 40 ml whiskey
 2 ćwiartki limonki
 cola
 lód
 Do wysokiej szklanki wypełnionej lodem wciśnij dwie ćwiarki limonki.
 Wlej whiskey i uzupełnij colą.
 Smacznego.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27