Winter Spritz – zimowy drink w stylu Aperol Spritz

Zakochałeś się w Aperolu i Prosecco jak większość polaków, sącząc w okresie wakacji Aperol Spritz? Sprawdź nasz przepis na Aperol Spritz drink, w wersji zimowej, z dodatkiem napoju imbirowego zamiast wody gazowanej. To jest totalny sztooos! 

Winter Spritz – zimowy drink w stylu Aperol Spritz

O ile latem od kilku sezonów Aperol Spritz nie ma sobie równych, bijąc z roku na rok rekordy popularności, to zimą ciężko znaleźć letniego odpowiednika popularnego szprycera, który moglibyśmy zaserwować naszym znajomym. Dzisiaj podejmuję rękawicę i postaram się przybliżyć Wam ciekawy przepis na drinka z Aperolem, który idealnie wkomponowuje się w porę roku jaką jest zima. Zapraszam na Winter Spritz – drink z aperolem, prosecco i napojem imbirowym.

 

drink-z-aperolem

 

drinki-z-aperolemDo przygotowania drinka potrzebować będziemy prosecco, pomarańczę, aperol lub jego odpowiednik Cin&Cin Fresh Bitter Orange oraz napój imbirowy.

 


Składniki:

60 ml aperolu

80 ml prosecco

60 ml napoju imbirowego

 

 

Sposób przygotowania: 

Na początku do kieliszka do wina dodajemy lód i 2 plasterki pomarańczy. Następnie do środka wlewamy aperol, napój imbirowy i całość uzupełniamy prosecco np. Cin&Cin. Mieszamy.

 

aperol-spritz-drink

 

drinki-z-aperoluWinter Spritz to bardzo prosty i smaczny drink z aperolem, prosecco i dodatkiem imbiru. Napój imbirowy nie tylko doda charakteru, ale dzięki niemu odkryjecie potencjał do modyfikowania tak popularnego już Aperol Spritza. Tutaj każdy dodatek może otworzyć Wam furtkę na ciekawe i smaczne połączenia. Tak więc apeluję do Was! Latem Aperol Spritz, a zimą tylko i wyłącznie Winter Spritz! Smacznego!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje