Włoska Robota - przepis na drinka z żubrówką i prosecco.

Drinki z żubrówki z trawą z turówki wonnej cieszą się ogromną popularnością. A skoro mamy już kalendarzową wiosnę, i  za oknem też robi się coraz słoneczniej postanowiłem połączyć żubrówkę z bardzo popularnym ostatnio prosecco. Sprawdźcie jak świetne, wiosenne i orzeźwiające jest to połączenie. 

Włoska Robota - przepis na drinka z żubrówką i prosecco.

 

Moda na prosecco.

Wytrawne musujace bąbelki i wąski kieliszek w dłoni, to coraz częstszy widok podczas organizowanych przyjęć, czy chociażby wyjścia na miasto. Moda na prosecco ogarnęła wszystkich bez wyjątku. Nie jest już "kompromitacją" spotkać mężczyznę, z wąskim kieliszkem do szampana w dłoni, uzupełnionym musującym włoskim winem. W sumie można zaryzykować stwierdzenie, że alkohol ten jest uniwersalny. Smakuje i latem i zimą, i idealnie kompunuje się w każdy rodzaj organizowego eventu, czy to grill z rodziną w ogródku, huczne świetowanie urodzin, czy podanie go na przywitanie gosci podczas balu. Jednym słowem - skazany na sukces.

 

zubrowka drink

 

Odśweżający drink z żubrówki.

W moim dzisiejszym połączeniu wykorzystałem ogólnie dostępne składniki. Jestem pewien, że wiekszość z Was ma je dostępne pod ręką, dlatego też nie chciałbym utrudniać Wam dzisiejszego dnia. Przecież wiem, że liczyliście na prosty i szybki przepis. W tym drinku połączyłem składniki, które idealnie się ze sobą komponują, a mianowicie - żubrówka z trawą, sok tłoczony z jabłek, amaretto, miód i prosecco.  Włoska robota jest koktajlem idealnie zbalansowanym pomiędzy słodyczą, a wytrawną nutą prosecco. Chcecie wiedzieć jak dokładnie smakuje? Zapraszam dalej.

żubrowka-drink

prosecco-cin&cin-drink

 

Przepis na drink z prosecco.

  Składniki:  Sposób przygotowania:
 40 ml żubrówki
 20 ml amaretto
 30 ml soku z jabłek
 łyżka miodu lub 10 ml syropu miodowego
 prosecco 
 Do shakera wypełnionego lodem dodaj żubrówkę, amaretto, sok z jabłek i miód.
 Energicznie wstrząśnij.
 Przelej do szklanki wypełnionej lodem. Uzupełnij prosecco.
 Dekoracja laską cynamonu lub gałązką mięty. 

drinki z żubrówką

Koktajl który dla Was przygotowałem jest przede wszystkim orzeźwiający. Na początku, jeżeli nie zamieszacie go, po dodaniu prosecco wyczuwalnym smakiem, będzie przede wszystkim wytrawne włoskie wino musujące. Następnie, podczas dlektowania się drinkiem, trafiamy na orzeźwiejące połączenie żubrówki, soku jabłkowego, by w końcu zaznać lekkiej słodyczy płynącej z likieru migdałowego w postaci amaretto. Smacznego! 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem  
 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje