Wódka Martini – przepis na klasyczny i mocny drink z wódką

Jesteś ciekaw przepisu na mocnego drinka, którym nie pogardziłby sam James Bond. Sprawdź przepis na  mocnego i wytrawnego drinka Wódka Martini. 

Wódka Martini – przepis na  klasyczny i mocny drink z wódką

Drink w stylu Jamesa Bonda. 

 

Wódkę Martini zna każdy miłośnik kasyn i powinien poznać każdy, kto lubi mocne i wytrawne drinki. Odpowiednik popularnego drinka zamawianego przez słynnego agenta 007, gdzie gin zamieniono na wódkę, i to nie na byle jaką wódkę. W dzisiejszym przepisie pierwsze skrzypce odegra najmodniejsza wódka przedwojennej Polski czyli J.A Baczewski – wódka monopolowa.

Wstrząśnięte niemieszane. Takie martini zwykł pijać James Bond. My dziś jednak zamieszamy w myśl zasady, ze klarownych alkoholi nie wstrząsamy. Do dzisiejszego przepisu potrzebować będziemy wódki oraz dobrej jakości wytrawnego wermutu. Do dekoracji wykorzystamy kilku oliwek, które nie tylko posłużą jako przekąska dla dość mocnego i wytrawnego drinka, ale także dodadzą smaku i aromatu naszej wódce martini.

 

wodka-martini-mocny-drink

 

Potrzebne składniki:

50 ml wódki np. J.A Baczewski
20 ml wytrawnego wermutu
3-4 oliwki 

 

drink-jamesa-bonda-z-oliwka
Sposób przygotowania:

Do szklanicy barmańskiej wypełnionej lodem dodaj wódkę oraz wermut. Całość mieszaj przez 20 sekund. Przelej zawartość szklanicy barmańskiej do schłodzonego wcześniej kieliszka koktajlowego. Do środka dodaj oliwki nabite na szpadkę lub wykałaczkę.

 

Wódka Martini to czarujący, a zarazem zdradliwy przeciwnik. Podany w kieliszku koktajlowym, wyglądem raczej nie zapowiada takiej mocy, jaką spotkacie w środku. Najważniejszym punktem przygotowania drinka wódka martini, jest jego schłodzenie. Lód nie tylko rozcieńczy moc drinka, ale także wpłynie na odczuwanie smaku i mocy, tego wytrawnego drinka z wódką. Dlatego, jeżeli zamierzacie zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest wódka martini, to lodu wręcz nie żałujcie. Smacznego!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje