https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Krupnik Sour - orzeźwiający drink z likierem miodowo-korzennym - świąteczny drink - Koktajl.tv

Krupnik Sour - orzeźwiający drink z likierem miodowo-korzennym.

Krupnik Sour to nic innego jak moja autorska wariacja na bazie likieru miodowo-korzennego Krupnik. Twist ten jest świątecznym odpowiednikiem klasycznej receptury, do którego dodałem syrop żurawinowy, który idealnie komponuje się w tym świątecznym koktajlu. Zapraszam na przepis.

Krupnik Sour - orzeźwiający drink z likierem miodowo-korzennym.

 

Drink z likierem Krupnik.
Domowy przepis na miodowego drinka.

 

Pierwszy raz likier Krupnik wpadł w moje usta podczas kursu barmańskiego w 2006 roku w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów, jeszcze kiedy siedzibę miała na Solcu. Każdego dnia najlepszy z uczestników kursu, wyłoniony spośród kilku konkurencji dostawał kieliszek wybranego alkoholu. Wybór padł na Krupnik o pięknej pomarańczowej barwie. Smak, który wtedy mnie niezmiernie zaciekawił do dziś pozostał na moim podniebieniu. Chociaż od tamtej pory spotykałem się z tym alkoholem sporadycznie, to podczas przedświątecznych zakupów postanowiłem go odswieżyć i przygotować na jego bazie świąteczny koktajl.  

 Wybór padł na klasyczną wódkę sour, którą postanowiłem zmodyfikować właśnie w kierunku świątecznego koktajlu, gdzie wybór Krupniku idealnie wpasowywał się w temat. Jako, że nie lubię marnotrawić produktów, które wczesniej przygotowałem postanowiłem użyć także syropu żurawinowego, który przygotowałem specjalnie do przepisu Świątecznego Old Fashioned z mandarynką i Jackiem Danielsem. Jak sama nazwa wskazuje sour - czyli coś kwaśnego, nie obeszło się bez dodatku soku z cytryny. Zwieńczenie całości stanowi w moim przepisie białko jaja, które sprawi, że nasz koktajl stanie się aksamitny, i będzie rozpływał się w ustach.

 

Żurawina idealna na święta.

Żurawina to jeden z tych owoców, które zaraz po mandarynce bardzo mocno kojarzy mi się ze świętami. Postanowiłem, że tym razem przygotuję z niej syrop, który wykorzystam do koktajli. Jak, już wiecie staram się ograniczać w używaniu chemicznych składników, poza tym jeśli coś przygotujecie samemu to o niebo lepiej smakuje. Z ugotowanego syropu odcedziłem owoce żurawiny, z których postanowiłem przygotować słodko-kwaśną świąteczną przekaskę. Moja kandyzowana żurawina posłużyła mi w tym przepisie jako świąteczna dekoracja mojej wódki sour. Odcedzoną żurawinę obsypujemy cukrem i zostawiamy na 24h do wyschnęcia. Voila! 

 

wodka-sour-likier-krupnik

 

Krupnik Sour to drink, orzeźwijący, idealnie zbalansowany pomiędzy słodyczą płynącą z syropu żurawinowego a kwasowością soku z cytryny. Dzięki dodaniu białka jaja kurzego otrzymaliśmy ciekawą, pysznie wyglądajacą aksamitną piankę, która osadziła się na wierzchniej warstwie drinka. Idealny dla kobiet, mężczyzn i nie tylko od świeta. Nie boję się zaryzykować stwierdzenia, że to jest jeden z lepszych przepisów, które pojawily się na moim blogu!

 

przemyslaw-szoplewski-koktajltv

 

Przepis na świąteczną wódkę sour.

 

 Składniki:   Sposób przygotowania: 
 50 ml krupniku
 20 ml soku z cytryny
 20 ml syropu żurawinowego
 białko jaja 
 Do shakera wypełnionego lodem wlewamy wszystkie składniki i energicznie wstrząsamy przez 20 sekund.
 Przelewamy zawartość shakera do szklanki wypełnionej lodem.
 Dekoracja suszoną limonką i kandyzowaną żurawiną.
 Smacznego! :) 

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem

 

Przepis na syrop żurawinowy znajdziecie w dodatkowych materiałach pod spodem.

 

Sprawdź też wideo przepis na Krupnik Sour.

 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27