Z czym i jak pić wódkę pigwową. Najlepsze pomysły z czym łączyć pigwówkę.

Szukasz pomysłu na to z czym pić i jak łączyć wódkę pigwową? Dziś sprawdzę z czym najlepiej łączy się i smakuje popularna wódka o smaku pigwy. Zapraszam.

Z czym i jak pić wódkę pigwową. Najlepsze pomysły z czym łączyć pigwówkę.

 

Serwus! Ostatnio na czynniki pierwsze rozłożyłem wódkę żurawinową, a dziś zajmę się smakiem, który jeszcze bardziej przypadł mi do gustu, czyli wódką o smaku pigwy. Pigwa przez lata była zapomnianym owocem, chociaż obecne lata wskazują tendencję wzrostową i powrót do zapomnianych smaków sprzed lat. Z moich obserwacji wynika, że wielu(-e) z Was wyszukuje w internecie frazę z czym pić i z czym łączyć wódkę pigwową. W dzisiejszym poście postaram się sprawdzić co najlepiej smakuje w połączeniu ze smakiem pigwy.

 

 

Z czym pić pigwową wódkę.

 

Jako że zawsze moje testy zaczynam od składników które dostaniecie w większości sklepów, to na pierwszy ogień i w przypadku pigwówki pójdą soki. Z mojego testu najlepszym połączeniem jest wersja z sokiem jabłkowym, która nawiązuje bezpośrednio do klasycznej szarlotki na bazie wódki żubrówki. Ten smak naprawdę mi się spodobał i na pewno wrócę do niego częściej. Oprócz soku jabłkowego ciekawym połączeniem był sok z czarnej porzeczki i sok gruszkowy. Z kolei łączenie wódki pigwowej z sokami cytrusowymi było największym nieporozumieniem.

 

Bardzo ciekawe połączenie to proste podanie wódki o smaku pigwy na lodzie z dodatkiem odrobiny soku z limonki. To połącznie pokazuje, że smacznie wcale nie musi oznaczać skomplikowanie.   Jeżeli chodzi o napoje gazowane, to szybkie i smaczne połącznie wódki pigwowej najlepiej smakowało mi ze spritem i fantą, które fajnie podbiły smak smakowej wódki. Ciekawym rozwiązaniem smakowym są również dodatki w postaci świeżej mięty, tymianku czy bazylii, które bardzo fajnie łączą się ze smakiem pigwy.

 

Jeżeli zapytacie mnie z czym najlepiej pić i łączyć wódkę pigwową, odpowiem jak za każdym razem przy tego typu pytaniach – z tym, z czym Ci najlepiej smakuje. Smak pigwy jak widzicie bardzo fajnie łączy się naturalnymi sokami naszych rodzimych owoców, jak i owocami cytrusowymi. W kolejnym poście stworzę dla Was zestawienie najlepszych drinków na bazie pigwówki, dlatego też aby nie przegapić kolejnych artykułów zapiszcie się do naszego newslettera. Dodatkowo na naszym kanale Youtube znajdziecie więcej poradników barmańskich i przepisów, których nie umieściłem na blogu.

 

koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobem Przepisy na drinki domowym sposobem koktajl.tv - przepisy na drinki domowym sposobemZmieniajmy razem kulturę picia alkoholu. Do usłyszenia niebawem!

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje