Zimowa Whisky Sour w domu bez shakera

Sprawdź moją autorską wersję zimowej Whisky Sour z mandarynkami i miodem, która od razu podbije Twoje serce. Kochasz whisky Sour? Koniecznie spróbuj tego przepisu! 

Zimowa Whisky Sour w domu bez shakera

Whisky sour to klasyk którego większości z Was przedstawiać nie trzeba. Orzeźwiający drink na bazie whisky, soku z cytryny, białka jajka, syropu cukrowego i angostury to nieodłączny kompan wakacyjnych spotkań na mieście. Wielu z Was przeraża jednak fakt, że dodanie białka do drinka musi wiązać się z czym mega skomplikowanym, aby móc z łatwością odtworzyć taki przepis w domu. Dziś udowodnię Wam, że możecie bez problemu przygotować whisky sour w domu bez użycia shakera! Nie wierzycie? Sprawdźmy!

Do zimowej wersji naszej Whisky Sour potrzebować będziemy mandarynki, whisky, miód, białko jaja, odrobinę cynamonu i angosturę bitters która dopełni całość.

 

 

 

Składniki:

50 ml whisky np. Hankey Bannister

20 ml soku z mandarynek

2 łyżeczki płynnego miodu

Białko jaja kurzego

Szczypta cynamonu

3 krople Angostura bitters

 

 

 

Sposób przygotowania:

Do słoika dodaj lód a nastepnie resztę składników. Całość energicznie wstrząśnij i przelej do niskiej szklanki. Dekoracja korą cynamonu i suszoną pomarańczą!

 

Whisky Sour bez shakera udało się wykonać bez większego bólu, dlatego już teraz zachęcam Was do częstszego odwiedzania naszego bloga, bo takich przepisów będzie dużo więcej. 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje