Zmierzch lata - drink z whisky i octem balsamicznym.

Dzisiejsze dość niekonwencjonalne połączenie to koktajl przygotowyany dla alkolowych geeków, którym niestraszne są połączenia smakowe, nawet te daleko wykraczające poza nasze kubki smakowe. Zmierzch lata to półwytrawny, orzeźwiajacy drink, który przygotowaliśmy na bazie whisky, syropu miodowego, naparu herbaty cytrynowej i octu balsamicznego. Nie bójcie się nowych rozwiązań i smaków. Zazwyczaj boimy się tego co jest nieznane. Zapraszamy! 

Zmierzch lata - drink z whisky i octem balsamicznym.

 

Drink z whisky i herbatą. Zmierzch lata.

Zmierzch lata to bardzo prosty, mocny a zarazem smaczny drink, którego przygotowanie nie zajmie CI więcej niż 2 minuty! Jeżeli w barku stoi zakurzona butelka whisky a Ty nie lubisz sączyć czystej "rudej" na lodzie ten przepis jest właśnie dla CIebie. Smak idealnie zbalansowany pomiędzy słodyczą syropu miodowego, cytusowym nutom herbaty, oraz specyficznego finiszu, jakiego dodaje ocet balsamiczny, który dodatkowo podbija smak i aromat tego koktajlu. Duża porcja whisky zapewnia odpowiednią moc, dlatego ważne jest, aby przez dłuższą chwilę mieszać go z lodem, aby wytrącić z niego nadmierną moc i odpowiednio schłodzić.


drinki-z-whisky

przepis-na-drinka-z-whisky

 

Przepis na drink - Zmierzch lata.

Składniki: Sposób przygotowania:
 50 ml whisky
 20 ml syropu miodowego
 20 ml naparu z cytrynowej herbaty
 3 krople octu balsamicznego
Do szklanki/szklanicy barmańskiej wypełnionej lodem dodaj wszystkie składniki.
Mieszaj łyżką przez około 25 sekund aż do momentu oszronienia szklanki.
Przelej zawartość oddzielając lód do zmrożonego wcześniej kieliszka koktajlowego.
Dekoracja skórką z cytryny.

 

Przepis na syrop miodowy.

Do rondelka dodaj 100 ml wody, 100 gram miodu i 100 gram cukru trzcinowego. Podgrzej na wolnym ciągle mieszając aż do rozuszczenia. Po ostygnięciu odstaw do szczelnei zakmniętej butelki i przechowuj w lodówce przez okres trzech tygodni.

 

Wideo przepis na drink - Chivas Whisky Sour.

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje