https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Chip i Dale - szoty z orzechówką i likierem kawowym

Chip i Dale - szoty z orzechówką i likierem kawowym

Tym razem szybkie i proste shoty z wódką orzechową i likierem kawowym, nawiązujące do jednej z moich ulubionych kreskówek z dzieciństwa, czyli Brygada RR. Zapraszam na warstwowe shoty z orzechówką.

Chip i Dale - szoty z orzechówką i likierem kawowym

Powrót do dzieciństwa. Brygada RR!

 

Ostatnio obiecałem serię prostych przepisów z orzechówką, więc teraz pora na kolejny wpis, ale przyznam się Wam, że czuję mały stresik,  ponieważ chciałbym abyście poprzez mój prosty i smaczny przepis na shoty z orzechówką, które w domowym zaciszu raczej nie są zbyt popularne, na nowo odkryli smak i możliwosci orzechowego alkoholu.  Co innego kluby, oraz bary większych miast, tam prostota i szybkość przygotowania, wybija się na czoło pozycji w menu, stąd dominującymi shotami są kamikaze i wściekły pies, jednak trudno tam doszukać się orzechowego smaku. Jednak ja, oczywiście lubię stawiać sobie wysoko poprzeczkę i postanowiłem, że przygotuję shota na bazie orzechówki, który idealnie wkomponuje się w domową imprezę, lub błogą chwilę lenistwa po obiedzie. Najciekawsze jest to, że nazwa mojego szota została zaczerpnęta z kreskówki, którą pamiętam z mojego dzieciństwa czyli bryga RR, gdzie głównymi bohaterami był duet szalonych wiewórek w postaci Chip i Dale. 

Jeśli interesuje was więcej ciekawostek na temat orzechówki, na dole strony macie podane kilka innych ciekawych wpisów. A  teraz nie przedłużajmy i do dzieła.

 

shoty-orzechowe

 

Potrzebne składniki. 

 

20 ml likieru kawowego

20 orzechówki 

 

shoty-warstwowe

 

 

Jak zrobić shot warstwowy z orzechówką.

 

Do wykonania tego prostego przepisu z orzechówką potrzebować będziemy kieliszek (opcjonalnie więcej w zależności od stanu faktycznego osób przebywających w domu) oraz zwykłą łyżeczkę, ponieważ przyda się nam podczas nalewania składników aby zachować warstwy.

I tak zachowując wszelkie prawa fizyki na spodzie kieliszka powinien znaleźć się  likier kawowy np. Kahlua. Następnie powoli po łyżeczce włożonej do kieliszka wlewamy likier orzechowy, aby strumień likieru nie „zmącił” poprzedniej warstwy tylko osiadł na jej powierzchni. 

 

shoty-z-wodka-orzechowa

 

Zdecydowanie łatwiej będą miały osoby, które w sobotę nie przesadzą z alkoholem, ponieważ trzęsące się ręce uniemożliwią nam zachowanie warstw. A tak na serio, polecam po wypiciu na ułamek sekundy przetrzymać wszystko w ustach aby składniki zostawiły swój aromat i posmak. Smak tego połączenia jest niesamowity. Jakbyście połączyli orzechowe ciastko z kawowymi lodami. Musicie tego spróbować w domu! 

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27