https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 https://www.high-endrolex.com/27 Mrożona kawa frappe z alkoholem - JAK Z KAWIARNI - Koktajl.TV

Frappe z wódką orzechową i kahlua

Jeżeli szukasz przepisu na kawę mrożoną frappe musisz sprawdzić naszego drinka z wódką orzechową, kawą espresso i likierem kawowym kahlua. Ten przepis na kawę frappe z alkoholem jest lepszy niż z kawiarni! 

Frappe z wódką orzechową i kahlua

Frappe z alkoholem! 

 

Gorące dni sprawiają, że mamy ochotę się ochłodzić – banał. W gorące dni pijemy więcej płynów – banał. Mrożony drink z wódką i Kahlua uzupełniony woda gazowaną? Banał. Ale za to jaki smaczny! Dzisiaj przygotujemy coś co tygryski uiwlebiają najbardziej. Alkoholowy drink frappe z likierem kawowym, espresso i wódką orzechową podany na kruszonym lodzie. Jeżeli kochacie kawy frappe z pobliskiej kawiarni, to ten przepis uwierzcie mi, że pokochacie! 

 

 

mrozona-kawa-z-alkoholem

 

Zapraszam Was na wędrówkę po świecie smaków alkoholi, a motywem przewodnim będzie aromat i smak kawy. I ktoś mógłby pomyśleć, gdybym nie wspomniał o wodzie gazowanej, że mowa o popularnym czarnym rusku. Jednak woda jak na swoją neutralność w smaku, w tym przypadku neutralna nie będzie, ponieważ doda nam orzeźwienia w koktajlu, rozproszy zawartość alkoholu, oraz sprawi, że sam drink z orzechówką będzie o wiele lżejszy niż czarny Rosjanin. Osobiście wolę dzisiejszy drink Frappe z wodą gazowaną, ponieważ już  jeden czarny rusek sprawie, że ma się go dosyć, gdyż jest tak słodki i sycący.  A dzisiejsza propozycja Frappe z alkoholem  może posłużyć jako mrożona kawa z alkoholem, wzbogacona o dobrej jakości procenty w postaci orzechówki! 

 

mrozona-kawa

 

domowa-kawa-mrozona

 

 

Składniki do alkoholowej Frappe! 

 

30 ml likieru kawowego

30 ml wódki orzechowej 

małe espresso

Woda gazowana do uzupełnienia

 

kawa-frappe-z-orzechowka

 

Przepis na mrożoną kawę frappe z alkoholem.

 

W kwestii przygotowania, nie zaskoczę was, jeśli powiem, że ten przepis będzie łatwy, ponieważ składniki wlewamy kolejno tak, aby woda gazowana użyta była ostatnia jako dopełnienie, po czym następnie całość mieszamy. Pamiętając jednak o bardzo ważnej zasadzie. Mianowicie: w przypadku koktajli z płynami gazowanymi w przypadku mieszania robimy to bardzo delikatnie, czyli wszystkie koktajle z prosecco, bądź lemoniadami gazowanymi typu sprite, czy Schweppes. Gdy zmieszamy całość za mocno, wszystko się nam wygazuje przez co koktajl straci swoją jedną z podstawowych zalet.

Przygotowując mrożoną kawę frappe z alkoholem podajemy go na kruszonym lodzie w szkle typu long. Ciekawe ile uda wam się wypić takich mrożonych kaw przez cały dzień ???

Dodatkowe materiały

Przemysław Szoplewski

Zakręcony człowiek z setką pomysłów na minutę. Kilkuletnie doświadczenie w pracy za barem pozwoliło mi dziś prowadzić tego bloga i dzielić się z Wami swoimi doświadczeniami i przepisami. Od 2009 roku prowadzę także, agencje barmańską Cocktails World - zajmującą się obsługą barmańską, szkoleniami, warsztatami. Mam nadzieję, że razem będziemy zmieniać kulturę picia alkoholu.

Zapraszam
Przemysław Szoplewski
www.cocktails-world.pl

Otrzymuj najnowsze informacje
https://www.high-endrolex.com/27